Hokej

Bouřlivák Tortorella mění působiště. Kontroverzního kouče chtějí Flyers

Bouřlivák Tortorella mění působiště. Kontroverzního kouče chtějí Flyers
Zdroj: isifa.com

Hokejový východ Spojených států amerických očekává bouři. Na lavičku Philadelphie se postaví věhlasný lodivod John Francis Tortorella, jenž má na kontě jeden získaný Stanley Cup a během trenérské kariéry proslul, mimo jiné, i nemalými spory s vlastními svěřenci.

Emoce, nervy, napětí, tlak i kritika. Přesně to popisují hráči, kteří pod Tortorellou působili. Kouč, jenž si u fanoušků i médií vysloužil padnoucí přezdívku "Torts", což znamená provinění, přečiny či delikty, má po konci v Columbusu podepsat ve Philadelphii Flyers.

Bývalý tým Jakuba Voráčka přivádí legendu svého řemesla i proto, že právě on má mužstvo řádně nakopnout. Ne jen tak někdo by nyní dokázal utlumený mančaft z Philadelphie probudit, za poslední dva roky se totiž Letci ani jednou neprobojovali do play-off NHL. Onou živou vodou tak má být právě "Torts".

Známý bývalý útočník Columbusu Brandon Dubinsky tento zajímavý transferový krok Flyers vtipně glosoval na twitteru. "Modleme se za Flyers," napsal šestatřicetiletý hokejista, který si pod Tortorellou prožil za své poslední čtyři roky u Blue Jackets své.

Související obsah

​Trenér byl totiž během svého působení nejednou pokutován za necitlivou kritiku vlastního týmu do médií i za hrubé vystupování. Temperament mu nikdy nechyběl, třiašedesátiletého Tortorellu tak bude i v následující sezoně rozhodně zajímavé sledovat.

Tortorella naposledy trénoval Columbus, za který letos už pod vedením nového trenéra válel Jakub Voráček:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události