šipky

Price a Clayton se trápili, ale po dramatu postupují. Zbylí favorité neměli problém

Price a Clayton se trápili, ale po dramatu postupují. Zbylí favorité neměli problém
Gerwyn Price a Jonny Clayton Zdroj: Profimedia

Druhé kolo World Cup of Darts zná své postupující. Diváci ve Frankfurtu nebyli svědky žádného překvapení, ale vyřazení Walesu, za který nastupují superhvězdy Gerwyn Price a Jonny Clayton, bylo blízko. O vítězi v duelu proti Rakousku rozhodl až poslední leg závěrečné čtyřhry. Ve večerním programu uspěly i další nasazené týmy včetně obhájců titulu ze Skotska.

V prvním zápase druhého kola proti sobě nastoupily reprezentace Severního Irska a Nového Zélandu. Prvně jmenovaní platili za jasné favority, což také ve svých zápasech potvrdili. Daryl Gurney sice prohrál první leg, ve kterém podával, ale utkání proti Benu Robbovi bez problémů otočil. Horší start do zápasu měl také Dolan, který s Parrym prohrál dokonce 0:2, ale další čtyři hry šly na jeho stranu, a tak Severní Irsko postoupilo do dalšího kola. 

Ve druhém odpoledním utkání vyzvali Nizozemci Irsko. Holanďanům sice chybí Michael van Gerwen, ale i tak se dal čekat postup do dalšího kola. Dirk van Duijvenbode a Danny Noppert své zápasy pohodlně vyhráli 4:1. Ve třetím kole se utkají se Severním Irskem.

Velmi dramatická podívaná byla k vidění ve třetím zápase. Velšská dvojice Gerwyn Price a Jonny Clayton jsou považováni za jedny z největších favoritů turnaje, ale čelili taktéž silné rakouské dvojici ve složení Mensur Suljovič a Rowby John Rodriguez. V prvním zápase měl Suljovič na lopatě Price, když vedl 3:2 a šel na podání, ale světová dvojka dokázala vytáhnout zavření 149 bodů, čímž srovnala skóre na 3:3 a následně dotáhla utkání do vítězného konce. 

Související obsah

​Ve druhém utkání se ale Rodriguezovi podařilo srovnat, když překvapivě porazil Jonnyho Claytona. 82. hráč světa potvrdil, že proti velkým jménům umí zahrát, když třeba na turnaji v pražské Královce porazil Michaela Smithe. O vítězi tak musela rozhodnout závěrečná čtyřhra, která také nabídla velké drama. Oba týmy si držely svá podání až do stavu 3:3. Postupujícího tak určil až úplně poslední leg, do kterého jako první podávali Velšané. Díky lepším náhozům si vytvořili pohodlný náskok a Jonny Clayton proměnil šestou matchdart. 

V posledním zápase odpoledního bloku se představily reprezentace Německa a Dánska. Naši západní sousedé platili za jasné favority, což v prvním utkání potvrdil Martin Schindler, který v úvodní dvouhře porazil Andersena jednoznačně 4:1. Do druhého utkání nastoupil 23. hráč světového žebříčku Gabriel Clemens, kterého vyzval Andreas Toft Jorgensen. Německý šipkař si nedělal žádné problémy a pohodlně vyhrál 4:1, čímž zajistil svému týmu postup do třetího kola, ve kterém vyzve Wales. 

Ve večerním programu musela hned tři zápasy rozhodovat čtyřhra. V duelu Austrálie sice Whitlock úvodní zápas zvládl a vyhrál 4:3, následně ale Heta padl stejným rozdílem se Švédem Larssonem. Zápas tak rozhodovala čtyřhra, kterou nakonec zkušenější dvojice zvládla a vyhrála 4:1.

Po jasné výhře Belgie, která překvapivě hladce porazila Polsko 2:0 na zápasy, přišel na řadu duel mezi Anglií a Lotyšskem. Přemožitelé Česka sice vstoupili do utkání jasným triumfem Michaela Smitha, pak ale Wade nedokázal porazit Razmu a prohrál 3:4. Angličané tak museli rozhodnout ve čtyřhře, a to se jim podařilo, když lotyšskou dvojici přemohli 4:2.

Související obsah

​Jako poslední šlo do hry Skotsko, které se jako obhájce titulu postavilo Portugalsku. Úvodní zápas zvládl bez problémů John Henderson, který porazil Jerónima. Následně si ale de Sousa vyšlápl na světovou jedničku Petera Wrighta, kterého přemohl 4:3. Zápas tak šel do čtyřhry, kde se ale projevil nižší průměr šipkaře Jerónima, a Skotové tak nakonec vyhráli 4:0 a postoupili do třetího kola World Cup of Darts.

Odpolední výsledky druhého kola World Cup of Darts:

Severní Irsko –⁠ Nový Zéland 2:0

Gurney –⁠ Robb 4:2

Dolan –⁠ Parry 4:2

Nizozemsko –⁠ Irsko 2:0

Noppert –⁠ O´Connor 4:1

van Duijvenbode –⁠ Lennon 4:1

Wales –⁠ Rakousko 2:1

Price –⁠ Suljovič 4:3

Clayton –⁠ Rodriguez 2:4

Price / Clayton  –⁠ Suljovič / Rodriguez 4:3

Německo –⁠ Dánsko 2:0

Schindler –⁠ Andersen 4:1

Clemens –⁠ Toft Jorgensen 4:1

Austrálie – Švédsko 2:1

Whitlock – Engstrom 4:3

Heta – Larsson 3:4

Whitlock / Heta – Engstrom / Larsson 4:1

Belgie – Polsko 2:0

van den Bergh – Ratajski 4:1

Huybrechts – Bialecki 4:2

Anglie – Lotyšsko 2:1

Smith – Gleglu 4:0

Wade – Razma 3:4

Smith / Wade – Gleglu / Razma 4:2

Portugalsko – Skotsko 2:1

Henderson – Jerónimo 4:0

Wright – de Sousa 3:4

Wright / Henderson – de Sousa / Jerónimo 4:0

Karel Sedláček a Petr Hrubec představují knihu Fenomén šipky ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události