Hokej

Prohrát 0:7? Nepřijatelné, jsem v šoku, zuřil Stamkos po debaklu. Věří v obrat

Prohrát 0:7? Nepřijatelné, jsem v šoku, zuřil Stamkos po debaklu. Věří v obrat
Steven Stamkos Zdroj: Profimedia

Takový debakl finálová série o Stanley Cup dlouho nepamatuje. Minimálně o sedm gólů prohrálo v této fázi soutěže pouze šest týmů a naposledy se to stalo v roce 2011, kdy Vancouver Canucks podlehl Bostonu 1:8. Pro kapitána Blesků Stevena Stamkose je velké překvapení, že se Tampě něco takového mohlo stát. Věří ale, že jeho tým je odolný, což prokázal třeba v sérii proti New Yorku Rangers, a boj o pohár ještě dokáže zvrátit.

"Jsem v absolutním šoku, že jsme prohráli 0:7. Ztratit zápas takovým rozdílem je zcela nepřijatelné, zvláště v této fázi sezony," sypal popel na hlavu celému týmu. Zároveň také chápe, pokud někteří fanoušci po tomto zápase Tampu odepíšou jako kandidáta na Stanleyův pohár. "Jsem si vědom, že kdo viděl tento zápas, si může myslet, že série pro nás skončila, ale my jsme velmi odolný tým. V minulém kole jsme byli ve stejné situaci. Ať už prohrajeme 0:1, 0:7, nebo 0:10, pořád je to jen prohra v play-off. Jako tým se ale musíme posunout nahoru," uvědomuje si kapitán Blesků.

S těmito slovy souhlasí i opora defenzivních řad Victor Hedman. "Prohráli jsme pouze zápas, ne celou sérii," burcuje. Lightning ale musí zlepšit především začátky zápasů, které ve finále proti Coloradu opakovaně nezvládli. Stejně jako v prvním utkání prohrávali velmi rychle 0:2, za což mohla i přesilová hra, kterou soupeři umožnili už na začátku druhé minuty. "Bylo to ode mě nedisciplinované vyloučení," sypal si popel na hlavu McDonagh. "Dát soupeři přesilovou hru ve druhé minutě není nikdy dobrý recept. Ztratili jsme kontrolu nad zápasem. Kdykoli tohle uděláme, koledujeme si o průšvih," uvědomuje si 33letý obránce. 

Související obsah

​Hráči Tampy měli před druhým zápasem jasný plán, jak zastavit útočný tlak soupeře, to se ale nepodařilo splnit. "Máme herní plán, který se snaží neutralizovat jejich rychlost a napadání. V tomto zápase jsme se od toho ale vzdálili a stálo nás to výsledek. Musíme si uvědomit, jaké chyby jsme udělali a věřím, že to bude lepší," řekl po utkání Stamkos. 

Kromě toho, že Tampa inkasovala celkem sedmkrát, byla velmi neaktivní v útočném pásmu. Darcyho Kuempera zaměstnala pouze šestnáctkrát. "Musíme vymyslet způsob, jak získat dynamiku a častěji střílet. V noci jsme měli strašně málo střel. Nemůžeme skórovat, pokud nevystřelíme," má jasno útočník Nick Paul. 

Podívejte se na sestřih druhého finálového zápasu, který Colorado vyhrálo 7:0: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události