Další sporty

Čeští volejbalisté vyhráli Evropskou ligu, ženy skončily druhé

Čeští volejbalisté vyhráli Evropskou ligu, ženy skončily druhé
Čeští volejbalisté slaví Zdroj: profimedia.cz

Titul ve zlaté Evropské lize slaví volejbalistky Francie. Domácí hráčky dokázaly porazit český tým 3:0 na sety, naše reprezentantky tak nenavázaly na triumfy z roku 2012 a 2019. To v mužském finále Evropské ligy kralovali Češi, kteří porazili Turecko 3:1 na sety.

Česká ženská volejbalová reprezentace se tak alespoň může radovat, že jí už samotná finálová účast zajistila automatický postup do kvalifikace Ligy národů, která se bude hrát na konci července.

Česká hráčky na favorizovanou Francii od začátku ztrácely, nicméně v závěru prvních dvou setů, dokázaly vždy stav utkání zdramatizovat. První sadu tak získaly volejbalistky galského kohouta až po výsledku 25:22, druhý set pak dokonce po skóre 27:25, kdy hráčky Česka měly dokonce setbol.

Související obsah

​Jenže tento klíčový bod zůstal nevyužitý a za stavu 0:2 na sety už nedokázaly naše reprezentantky vzdorovat. Po výsledku 0:3 na setu tak končí ve zlaté Evropské lize na druhém místě.

Naopak čeští muži, kteří se také dostali do finále Evropské ligy, tuto soutěž po dlouhých 18 letech vyhráli. Naši volejbalisté dokázali porazit favorizované Turecko, které vyhrálo poslední dva ročníky.

Zlatá Evropská liga finále ženy:

Francie Česko 3:0 (25:22, 27:25, 22:14)

Evropská liga finále muži:

Turecko – Česko 1:3 (21:25, 22:25, 25:21, 25:27)

Česká volejbalistka Helena Havelková ukončila kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události