Další sporty

Volejbalistka Mlejnková zlomila prokletí, ve Francii vybojovala svůj první titul

Volejbalistka Mlejnková zlomila prokletí, ve Francii vybojovala svůj první titul
Česká volejbalistka Michaela Mlejnková. Zdroj: Profimedia.cz

Česká volejbalistka Michaela Mlejnková slaví svůj premiérový ligový titul, který získala ve francouzské lize s týmem Le Cannet. Ten si ve třech finálových zápasech poradil s ASPTT Mulhouse a zaslouženě triumfoval. Pětadvacetiletá smečařka už získala svou druhou letošní trofej, předtím se se spoluhráčkami radovala z vítězství ve francouzském poháru. Navíc byla nejlépe hodnocenou smečařkou soutěže a figurovala také v ideální sestavě po základní části.

S pražským Olympem skončila čtyřikrát druhá, čtyřikrát brala stříbro i v německé Bundeslize v dresu Stuttgartu, poté byla v lize jednou druhá s polským Rzeszówem. Teď však smečařka Mlejnková prolomila prokletí a konečně vyválčila svůj první mistrovský titul. 

Povedlo se jí to v týmu Le Cannet, s nímž letos už získala francouzský pohár. Ve finále ligy její tým přejel soupeřky z ASPTT Mulhouse 3:0 a zaslouženě si mohl začít užívat bujaré oslavy. "Ani nedokážu popsat slovy, jak moc to pro mě znamená. Konečně mám zlato z ligy," uvedla 25letá rodačka z Jilemnice, která patři mezi důležité postavy. V prvním zápase získala 18 bodů, ve druhém 17 a ve třetím 10. 

"Klíčové bylo, že jsme se v důležitých momentech nevzdali a všichni společně tahali za jeden konec. Celý náš tým byl vyrovnaný a každý, kdo přisel do hřiště, pomohl. To byl ten největší rozdíl oproti soupeřům. Je to skvělý úspěch, získat double v letošní sezoně," těšilo Mlejnkovou.

Ta navíc byla nejlépe hodnocenou smečařkou francouzské ligy a po základní části se dostala i do ideální sestavy soutěže. Nejdůležitější pro ni ale bylo první místo. "Prokletí druhých míst je konečně prolomeno. Moc to pro mě znamená. Upřímně už ani nevím, kolikrát jsem skončila druhá. Opravdu hodněkrát. Tomu už je ale konec," ulevilo se jí.

S Le Cannet se tak rozloučila, jak nejlépe mohla. V příští sezoně totiž bude působit jinde. "Čeká mě další skvělá výzva v kariéře. Přesouvám se do turecké Ankary, kde budu hrát za klub Sigorta Shop," přiznala.

Související obsah

​Letošní soutěžní ročník pro českou hvězdu ale ještě nekončí. Vyrazí totiž ještě na mistrovství světa. "Reprezentovat Česko je pro mě vždy čest, takže i na další sezonu v nároďáku se moc těším," řekla na závěr.

Nedávno ukončila hráčskou kariéru další česká hvězda Helena Havelková:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.