Tenis

Federer byl 40krát horší, obhajuje talent Rune své nevhodné chování

Federer byl 40krát horší, obhajuje talent Rune své nevhodné chování
Tenista Holger Rune. Zdroj: Profimedia.cz

Nadějný dánský tenista Holger Rune se na nedávno skončeném French Open sice prezentoval velmi slušnými výkony, fanoušky ale zdvihalo ze sedadel i jeho nevhodné chování. To se potom snažil obhájit odkazem na švýcarskou tenisovou legendu Rogera Federera. "Byl možná 40krát horší než já. A teď je to jeden z nejoblíbenějších tenistů na okruhu. Mám spoustu času, abych získal lepší image," nechal se slyšet 19letý sportovec.

Stalo se to ve čtvrtfinále Roland Garros, v němž Rune nakonec padl s Casperem Ruudem. Dán totiž během utkání dal průchod všem emocím a jeho chování bylo velmi kontroverzní. Neustále se hádal s rozhodčím, a dokonce řval na svou matku, aby opustila hlediště. Po konci duelu navíc obvinil protihráče, že na něj v šatně křičel. Ten to sice popřel, bylo však vidět, že mezi oběma tenisty ze severu Evropy panuje velká nevraživost. 

Protože právě Runea za chování hodně zkritizovali, rozhodl se dánský tenista k událostem vyjádřit. Své činy však místo vysvětlování spíše obhajoval. "Mám extrémní vášeň pro tento sport a někdy to dávám příliš najevo. Ale je mi 19 let. Jsem stále mladý a každý den pracuji na tom, abych ve svém přístupu ukázal jen pozitiva. A to je proces," uvedl podle portálu tennishead.

Související obsah

​Dokonce se neváhal přirovnat ani k legendárnímu Rogeru Federerovi. "Pokud jste viděli Rogera Federera jako mladíka, byl možná 40krát horší než já. Teď je to jeden z nejoblíbenějších tenistů na okruhu. Takže si myslím, že mám spoustu času na to, abych získal ještě lepší image," ubezpečil fanoušky, že na sobě neustále pracuje.

Své kvality bude Rune moci ukázat na blížícím se Wimbledonu. Na základě zákazu startu pro Rusy a Bělorusy bude mít větší šanci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události