MMA

Budeš můj osmý knokaut v prvním kole, vyzývá Srb z KSW Vémolu

Budeš můj osmý knokaut v prvním kole, vyzývá Srb z KSW Vémolu
Zdroj: Profimedia

Český MMA zápasník Karlos Vémola (32–6) se na začátku měsíce po více než roční pauze opět vrátil do klece vítězstvím a nyní by se mohl dočkat velmi zajímavého zápasu. Vyzval ho totiž srbský bojovník se zkušenostmi z KSW Aleksandar Ilič (13–4).

"Organizace OKTAGON MMA, která je v Evropě nyní velmi silná a rychle roste, má uvolněný titul v polotěžké váze. Jak víte, na začátku roku jsem trénoval na turnaj PFL, takže bych do toho rád šel a bojoval o titul. Právě jsem viděl video Karlose Vémoly, kde jsem viděl, že bude bojovat s kýmkoliv. Rád bych tě vyzval. Myslím, že jsi velmi dobrý bojovník, největší hvězda organizace," zveřejnil zápasník s přezdívkou Joker na svém instagramu.

Že nešlo o pouhý výkřik do tmy, dokazuje, že video sdílela i organizace OKTAGON MMA na svém profilu. "Nezapomeň, že mám 7 K. O. v prvním kole. Vémolo, ty budeš můj osmý. Prosím OKTAGON – uskutečněte tento zápas 23. července v Praze. Chci, abyste tam byli," dodal ve svém videu 33letý Srb.

Vémola častěji bojuje ve střední váze, ale stejně je na tom i jeho soupeř. Ilič naposledy bojoval v dubnu 2021. Poté dostal nabídku od PFL, kde měl ovšem nastoupit o váhovou kategorii výše, tedy v polotěžké váze. Dle jeho slov mu americká organizace zakázala bojovat jinde, aby se nezranil nebo si nezkazil prohrou reputaci, ale PFL nakonec turnaj s Iličem neuspořádala, a tak hledá Srb nového soupeře.

Tím by mohl být právě Vémola. Terminátor za posledních 7 let prohrál pouze s Attilou Véghem a Joker by mu mohl být zdatným soupeřem. Ilič navrhl termín 23. července, kdy česko-slovenská organizace plánuje turnaj na Štvanici. Ten má být nejhezčím galavečerem roku, ale stále není oznámený titulový zápas. Souboj Karlose Vémoly s Aleksandarem Iličem by tedy jistě přilákal mnoho fanoušků.

Související obsah

​Joker má na svém kontě 13 výher a 4 porážky. Poslední 4 zápasy absolvoval v KSW, kde měl bilanci 2–2. S Michalem Materlou dostal své jediné K. O. a Cezary Kesik mu uštědřil jedinou submisi, zbylé dvě prohry má Srb na body. Naopak ze svých 13 výher Ilič devětkrát vyhrál na KO/TKO, z toho sedmkrát v prvním kole. Další dvě výhry přidal na submise a dvakrát vyhrál na body.

Ve svém posledním zápase Ilič kombinací kopu na hlavu s bleskovou levačkou ukončil Adriana Dudka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události