Hokej

Nejlepším hráčem NHL je Matthews. Získal Hart Trophy i Ted Lindsay Award

V noci na středu se vyhlašovaly individuální ceny NHL a trofeje pro nejužitečnějšího hráče si odnesl americký útočník Auston Matthews. Získal Hart Trophy i Ted Lindsay Award.

Matthews získal Hart Trophy, tedy trofej pro nejužitečnějšího hráče NHL podle zámořských novinářů. V hlasování porazil Connora McDavida z Edmontonu i brankáře New Yorku Rangers Igora Šesťorkina. "Vždycky se snažím dávat si ty nejvyšší cíle a snažím se být tím nejlepším. Ale lhal bych, kdybych řekl, že mi není trošku úzko z toho, že stále nehrajeme. Všichni bychom si přáli hrát dál," prozradil na předávání centr Toronta.

Ceny se předávaly v Amalie Areně Tampy Bay. Když v ní byl Matthews naposledy, prohrálo Toronto v šestém zápasu 1. kola Východní konference s Lightning 3:4 v prodloužení. Následně Maple Leafs padli i na domácím ledě a opět se nedostali do 2. kola play-off.

Matthews je třetím hráčem Toronta, který Hart Trophy získal. Předtím ji vyhrál v roce 1955 Ted Kennedy a v roce 1944 Babe Pratt. Nebyla to ale jediná cena, kterou si 24letý forvard odnesl.

Související obsah

​V jeho vitríně bude nově i Ted Lindsay Award, tedy cena pro nejužitečnějšího hráče NHL podle samotných hráčů. V hlasování předčil opět edmontonského Connora MCDavida a obránce Nashvillu Romana Josiho.

"Je to moc hezké, lhal bych, kdybych řekl, že ne. Je to krásný pocit a je krásné být tu se svou rodinou. V této místnosti je spousta skvělých hráčů. kteří by si tuto trofej zasloužili. Je to hodně speciální," popsal své pocity Matthews. Nikdo v historii Maple Leafs tuto trofej nikdy nezískal. Stal se navíc teprve druhým Američanem, který během jedné sezony získal Hart Trophy i Ted Lindsay Award. Předtím se to podařilo v roce 2016 Patricku Kaneovi.

Matthews v základní části nastřílel neuvěřitelných 60 gólů, čímž získal Rocket Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL. A to už podruhé v řadě. Stal se prvním hráčem se 60 vstřelenými brankami od sezony 2011/2012, kdy se to samé povedlo Stevenu Stamkosovi z Tampy Bay.

Související obsah

​I díky rodákovi z města San Ramón se Toronto dostalo pošesté v řadě do play-off. Tentokrát kanadský celek postoupil s nejvyšším počtem výher a bodů v historii organizace. Jenže v 1. kole přišla stopka a Matthews doufá, že příští rok konečně přijde i týmový úspěch.

"Je obrovská čest nosit modro-bílý dres a reprezentovat Toronto. Kluci před námi tvořili historii této organizace a to je hodně zavazující. Kdykoliv se vaše jméno zmíní ve spojitosti s Torontem, je to hodně speciální," uzavřel Matthews.

V NHL nyní probíhá finále, kde Tampa v posledním zápase porazila Colorado a snížila stav série na 1:2:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události