Další sporty

První staredown před odvetou: Jsem král návratů, vzkazuje Anthony Joshua

Neporažený šampion WBA, IBF, WBO a IBO Oleksandr Usyk se v Džiddě v Saúdské Arábii poprvé setkal s Anthonym Joshuou před jejich očekávanou odvetou.

Devět měsíců od prvního zápasu a po dlouhém vyjednávání Joshua (24–2) poprvé pohlédl do očí svému přemožiteli při prvním oficiálním staredownu. Jejich druhý duel o krále těžké váhy je po komplikacích, které se pojí s válkou na Ukrajině, naplánován na 20. srpna. Proběhne v Saúdské Arábii před zraky 40 tisíc diváků.

Před očekávánou odvetou Joshua oplývá sebevědomím. Brit je přesvědčen, že mistrovské pásy vybojuje zpět, stejně jako to udělal v roce 2019, kdy vrátil porážku Andymu Ruizovi. "Pokud znáte můj příběh, víte, že jsem král návratů. Můžete mě srazit dolů, ale je těžké mě tam udržet," řekl boxer na tiskovce.

Andy Ruiz Jr. vs. Anthony Joshua Zdroj: Profimedia

​Usyk (19–0), který na začátku ruské invaze pozastavil tréninkový kemp a připojil se na měsíc k domobraně rodné Ukrajiny, byl na tiskové konferenci zdrženlivější. "Nikdy nedělám velké proslovy. Jen pracuji tvrdě v tělocvičně. A tak to udělám až do dne zápasu. Pak vstoupím do ringu a potěším vás svým boxem," prohlásil.

Poprvé se zápasníci střetli v září minulého roku v anglickém Londýně. Ukrajinský rohovník si po 12 kolech připsal přesvědčivou výhru na body a usedl na trůn těžké váhy.

Související obsah

​Za druhý zápas oba inkasují královskou výplatu. Promotéři v Saúdské Arábii souhlasili s částkou přes 1,8 miliardy korun, aby se odveta mohla konat na Blízkém východě. Výplatu a podíl z prodaných přenosů si mají oba rohovníci rozdělit v poměru 50 ku 50.  

Usyk po opuštění Ukrajiny zavítal do České republiky. Podívejte se na exkluzivní rozhovor:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události