Hokej

NHL odtajnila All-Star výběry. Češi v nich chybí, nejblíže byl Pastrňák

NHL odtajnila All-Star výběry. Češi v nich chybí, nejblíže byl Pastrňák
Mitch Marner a Auston Matthews po dalším vypadnutí v prvním kole Zdroj: Profimedia.cz

Mimo udělení několika individuálních cen NHL byly v noci na středu zveřejněny dva All-Star výběry tohoto roku a také jeden nováčkovský. Nikdo z Čechů se mezi vyvolené nedostal. Nejblíže byl David Pastrňák.

O tom, kdo se dostane do nejlepších týmů této sezony, rozhodovali zámořští novináři. A ti hlasovali následovně. Do prvního týmu se dostal brankář New Yorku Rangers Igor Šesťorkin, který si odnesl i Vezina Trophy. Do prvního výběru se dostal poprvé.

Obrannou dvojici tvoří nejproduktivnější bek základní části Roman Josi z Nashvillu a držitel Norris Trophy Cale Makar z Colorada. Pro oba jde o druhé zařazení do nejlepší lajny NHL.

Centrem číslo jedna byl zvolen vítěz Hart Trophy a Ted Lindsay Award Auston Matthews z Toronta, kterému na pravém křídle sekunduje jeho týmový parťák Mitchell Marner. Matthews byl už jednou ve druhé nejlepší sestavě, v té první je to jeho premiéra. Marner se v nejlepší sestavě objevil podruhé. Na levém křídle doplňuje duo z Maple Leafs Johnny Gaudreau, jenž obléká dres Calgary. U něj jde o debut mezi nejlepšími.

Související obsah

​Ve druhém All-Star týmu najdeme brankáře Jacoba Markströma z Calgary, jenž se mezi nejlepšími objevil poprvé. Jako obránci byli vybráni Victor Hedman z Tampy a Charlie McAvoy z Bostonu. Hedman byl v prvním týmu pouze jedinkrát, ale ve druhém jde už o jeho pátou účast. Pro McAvoye jde o první nominaci.

Centrem druhé formace byl zvolen Connor McDavid, který se 123 body ovládl bodování NHL a získal Art Ross Trophy. Ve druhé nejlepší lajně je poprvé, čtyřikrát už se ale objevil v té nejlepší. Na pravé křídlo byl vybrán Matthew Tkachuk z Calgary a na levé Jonathan Huberdeau z Floridy. Právě on je v druhém All-Star výběru podruhé, Tkachuk poprvé.

Žádný z Čechů tedy v nejlepších dvou lajnách NHL nefiguruje. Nejblíže byl bostonský David Pastrňák, který mezi pravými křídly skončil na pátém místě se 37 body. Na druhého Tkachuka ale ztratil propastných 506 bodů.

Související obsah

​Vybrána byla také sestava nejlepších nováčků. Do branky byl nominován Jeremy Swayman z Bostonu. V obraně najdeme Alexandra Carriera z Nashvillu a detroitského Moritze Seidera, který si odnesl Calder Trophy, tedy cenu pro nejlepšího nováčka celé sezony. V útoku je trojice Michael Bunting z Toronta, Lucas Raymond z Detroitu a Trevor Zegras z Anaheimu.

1. All-Star tým NHL:

Brankář: Igor Šesťorkin (NYR) – 952 hlasů
Obránce: Cale Makar (COL) – 950
Obránce: Roman Josi (NSH) – 920
Centr: Auston Matthews (TOR) – 805
Pravé křídlo: Mitchell Marner (TOR) – 697
Levé křídlo: Johnny Gaudreau (CGY) – 779

2. All-Star tým NHL:

Brankář: Jacob Markström (CGY) – 315 hlasů
Obránce: Victor Hedman (NSH) – 599
Obránce: Charlie McAvoy (BOS) – 286
Centr: Connor McDavid (EDM) – 709
Pravé křídlo: Matthew Tkachuk (CGY) – 543
Levé křídlo: Jonathan Huberdeau (FLA) – 584

Výběr nováčků NHL:

Brankář: Jeremy Swayman (BOS) – 190 hlasů
Obránce: Moritz Seider (DET) – 196
Obránce: Alexandre Carrier (NSH) – 95
Útočník: Trevor Zegras (ANA) – 191
Útočník: Michael Bunting (TOR) – 171
Útočník: Lucas Raymond (DET) – 134

NHL udílela i individuální trofeje. Hned dvě získal Auston Matthews:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události