Fotbal

Katar láká. Na mistrovství světa si prý lístek koupilo už přes milion lidí

Katar láká. Na mistrovství světa si prý lístek koupilo už přes milion lidí
Největší katarský stadion v Lusail City Zdroj: Profimedia.cz

Netradičně na přelomu listopadu a prosince se bude konat fotbalové mistrovství světa v Kataru, které je právě kvůli své lokalitě hodně kontroverzní. Zájem o lístky je ale velký. Podle odhadů organizátorů bylo prodáno již nad milion vstupenek na velký fotbalový svátek.

Katarský šampionát má v sobě hodně kontroverze, přesto se na Arabském poloostrově fotbalové mistrovství světa odehraje. Ve velkém již probíhá prodej vstupenek, podle organizátorů se počet prodaných lístků šplhá do astronomických čísel. 

Celkem mělo dojít ke 40 milionům požadavků, organizátoři ve středu přiznali, že počet prodaných vstupenek je aktuálně kolem jednoho milionu a dvou stovek tisíc. Šampionát se koná na osmi stadionech. Šest z nich se pohybuje v kapacitě kolem 40 000 míst, největší stánek v Lusailu pobere přesně dvakrát více příznivců. 

Související obsah

​"Podle mého odhadu bylo zakoupených už 1,2 milionu vstupenek. Lidé je kupují ve velkém a jsou nadšení, že k nám mohou přijet. O tom není pochyb," pronesl šéf organizačního výboru Hassan Al-Thawadi. Šampionát startuje 21. listopadu a trvat bude do 18. prosince. 

Katar chce také usilovat o olympijské hry v roce 2032:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události