Kvitová před Wimbledonem ožila. Po 15 měsících si zahraje finále

Poprvé od března loňského roku postoupila Petra Kvitová do finále. V anglickém Eastbourne si v semifinále poradila s Brazilkou Beatriz Haddadovou Maiovou, kterou porazila 7:6 a 6:4, čímž jí vrátila deset dní starou porážku z Birminghamu. Během celého utkání neztratila ani jednou své podání. Její soupeřce tak skončila dvanáctizápasová série výher.

Petře Kvitové se na letošním turnaji v Eastbourne daří. Po nepříliš povedeném období dává vzpomenout na své úspěchy. A kde jinde než na své oblíbené trávě. V semifinále ale dostala těžkou soupeřku v podobě Brazilky Haddadové Maiové, která v posledních dvou týdnech vyhrála turnaje v Nottinghamu a Birminghamu.

První set došel až do tiebreaku. Obě hráčky velmi dobře podávaly a té druhé vždy shodně dovolily pouze jeden brejkbol. Ve zkrácené hře byla úspěšnější česká tenistka, když dokázala proměnit druhý setbol. Set vyhrála 7:5. Rozhodující moment druhého setu pak přišel už v úvodní hře, kdy se dvojnásobná wimbledonská vítězka dostala ke třem brejkbolům. A ten poslední dokázala využít. Zbytek sady si pak s naprostým přehledem pohlídala, když soupeřce na svém podání nedala nejmenší šanci. Nakonec vyhrála v poměru 6:4.

​Kvitová tak minimálně vyrovná nejlepší výsledek v Eastbourne z roku 2011, kdy shodně dokázala postoupit do finále. Tehdy ale nestačila na Francouzku Bartoliovou. O 14 dní později však dokázala vyhrát svůj první Wimbledon. V letošním finále se utká s lepší z dvojice Ostapenková –Giorgiová.