Krejčíková je letos podruhé v semifinále. Muchová po dramatu končí

Barbora Krejčíková | Zdroj: profimedia.cz

Tenistka Barbora Krejčíková pokračuje v Tallinnu v parádních výkonech a opět neztratila ani set. Ve čtvrtfinále si poradila 6:3 a 6:4 se světovou patnáctkou Beatriz Haddadovou Maiaovou. Večer se představila také Karolína Muchová, která nakonec v dramatické koncovce padla s Kaiou Kanepiovou.

V první sadě si obě hráčky držely podání až do stavu 3:3 a do té doby nebyl k vidění ani jeden brejkbol. Jenže pak česká tenistka uspěla na returnu, následně si udržela servis a vše zakončila dalším brejkem, když využila svůj třetí setbol.

Úvod druhého setu byl podobný tomu prvnímu. Obě hráčky byly suverénní na svém servisu, ale za stavu 2:2 poprvé v zápase přišla Krejčíková o podání. Jenže se nepoložila a vzápětí přišel rebrejk.

​Klíčový okamžik přišel za stavu 5:4 pro tenistku z Ivančic. Na returnu prohrávala 0:40 a vypadalo to na prodloužení duelu. Jenže 27. hráčka světového žebříčku dokázala skóre otočit a ihned využila první mečbol.

Šestadvacetiletá Krejčíková tak postoupila do svého druhého semifinále v letošní sezoně. Naposledy se mezi nejlepší čtyřku dostala v lednu v Sydney, kde dokráčela až do finále. V tallinnské hale ji nyní čeká Švýcarka Belinda Benčičová.

To Karolína Muchová svedla v Tallinnu dramatickou bitvu s domácí hráčkou Kaiou Kanepiovou. Zápas se nakonec natáhl na téměř dvě a půl hodiny. Muchová sice jasně prohrála první set, ve druhé sadě se ale zmohla a vyhrála 6:3. O osudu utkání tak rozhodoval třetí set, ve kterém se nakonec v tie-breaku radovala 37letá estonská tenistka, která tak postupuje do semifinále turnaje.