šipky

Bergh ovládl Dutch Darts Masters. Vyhrál druhý turnaj světové série za sebou

Vítězem Dutch Darts Masters se stal Belgičan Dimitri van den Bergh, který ve finále porazil domácího Dirka van Duijvenbodeho naprosto jednoznačně 8:2. 27letý šipkař tak navázal na úspěch z dánského Nordic Darts Masters, když vyhrál druhý podnik World Series of Darts v řadě.

V prvním kole Dutch Darts Masters bylo k vidění mnoho překvapení, kdy do čtvrtfinále postoupilo hned šest nizozemských vyzyvatelů. Z hráčů, kteří figurují v první desítce světového žebříčku, postoupili dál pouze James Wade a Dimitri van den Bergh. Těmto dvěma hráčům se také podařilo zvládnout i druhý zápas na turnaji. 

27letý Belgičan si naprosto s přehledem poradil Jermainem Wattimenou, který je přemožitelem Jonnyho Claytona. Devátý hráč světa dovolil soupeři pouze jediný leg a s přehledem vyhrál 6:1. Do stejné fáze turnaje postoupil také James Wade, který přehrál 6:4 domácího Maika Kuinvenhovena. Mezi nejlepší čtyřkou je doplnila dvojice Nizozemců Dirk van Duijvenbode a Danny Noppert, který v dramatickém zápase porazil svého krajana Vincenta Van der Voorta, když v posledním rozhodujícím legu zavřel dvanáctou šipkou.

Související obsah

​V prvním semifinále se představil jedenáctinásobný vítěz televizních turnajů James Wade proti domácímu Dirku van Duijvenbodovi. Favoritem zápasu byl 39letý Angličan, ale jak dosavadní průběh turnaje ukázal, papírové předpoklady se na letošním Dutch Darts Masters smazávají, což Nizozemec potvrdil v pátém legu, kdy vzal soupeři podání a dostal se do výhody. O tu ale vzápětí přišel, když Wade předvedl jedenáctišipkový leg a srovnal skóre. Následně si oba šipkaři opět vyměnili svá podání, načež Wade šel po delší době opět do vedení 5:4, čímž se dostal pouhé dva legy od postupu do finále. 

Dirk van Duijvenbode se ale nevzdával, a tak utkání dospělo až do rozhodujícího třináctého legu. Nizozemec byl ve výhodě, protože při Wadeovo pokusech diváci vytrvale nesportovně pískali. To domácímu hráči nakonec pomohlo, když v šestém kole zavřel 60 bodů a postoupil do finále. 

Související obsah

​Ve druhém semifinále na sebe narazili žebříčkově vyrovnaní Belgičan Dimitri van den Bergh a Nizozemec Danny Noppert. Začátek utkání ale nabídl nečekaně jednoznačný průběh, když prvně jmenovaný vyhrál první legy a vytvořil si tak pohodlný náskok. V této fázi utkání měl průměr na tři šipky skoro 115 bodů, zatímco jeho soupeř pouhých 86. Až v pátém legu si Noppert hodil poprvé na double a třetí šipku trefil do toho správného políčka, čímž snížil náskok soupeře na 1:4. I další leg šel na stranu Holanďana a schylovalo se k dramatizaci utkání. Proti tomu ale Bergh udělal rázný krok, když v sedmé hře zavřel 170 bodů. Tento úspěch Belgičana nakopl, když vyhrál i poslední dva legy a postoupil do finále po výhře 7:2.

Stejně suverénně vstoupil Dimitri van den Bergh i do finálového utkání. Jako v utkání proti Noppertovi vyhrál první tři legy a dal soupeři jasně najevo, kdo je mírným favoritem utkání. I další průběh utkání přesně kopíroval Berghův semifinálový zápas. Belgičan se sice dostal do vedení 4:0, ale domácí hráč kontroval ukradeným servisem. Zde se už ale cesty z předchozím duelem rozchází. Duijvenbode prohrál dobře rozehraný leg a jeho soupeř šel do vedení už 5:1, které následně navýšil udrženým servisem.

Pohodlný náskok si Dimitri van den Bergh udržel až do konce a raduje se z vítězství 8:2. Dutch Darts Masters tak zná svého šampiona. 

Čtvrtfinále: 

D. van Duijvenbode –⁠ M. Kleermaker 6:4

J. Wade –⁠ M. Kuivenhoven 6:4

D. van den Bergh –⁠ J. Wattimena 6:1

D. Noppert –⁠ V. Van der Voort  6:5

Semifinále: 

J. Wade –⁠ D. van Duijvenbode 6:7

D. van den Bergh –⁠ D. Noppert 7:2

Finále: 

D. van Duijvenbode –⁠ D. van den Bergh 2:8

US Darts Masters vyhrál Michael Smith:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události