šipky

Austrálie je vítězem World Cup of Darts, Price s Claytonem si sundali medaile

World Cup of Darts zná svého vítěze. Z titulu se nakonec radují šipkaři Austrálie, kteří ve finále porazili Wales 3:1 na zápasy. To obhájce titulu ze Skotska skončil už ve čtvrtfinále.

Australští šipkaři se na finálový duel naladili celkem suverénní výhrou nad turnajovými jedničkami z Anglie. Jak Simon Whitlock, tak Damon Heta totiž své semifinálové duely vyhráli a postoupili do finále.

To Wales zase přešel přes Nizozemsko, které se muselo na World Cup of Darts obejít bez Michaela van Gerwena. Velšané nakonec zvítězili 2:0 na zápasy.

Ve finále se tak čekala vyrovnaná podívaná, nicméně tyto predikce trošku narušil Damon Heta. Světová devatenáctka totiž smetla Gerwyna Pricea a zvítězila jasně 4:0. To druhou dvouhru zase rozhodl jediný brejk, který si připsal Simon Whitlock proti Claytonovi a Australané byli k trofeji blíže.

Související obsah

​Velšané se ale dokázali zkoncentrovat na následnou čtyřhru a v dramatickém duelu snižili na 1:2 na zápasy. O vítězi World Cup of Darts tak musely rozhodnout další dvouhry a hned ta první byla klíčová. Damon Heta ukázal, že se mu na tomto turnaji daří a po výhře nad Gerwynem Pricem dokázala zdolat i Jonnyho Claytona v poměru 4:2.

Australané se tak po výsledku 3:1 stávají vítězi World Cup of Darts. Druzí Velšané pak byli velmi zklamaní, až si z krku sundali obdržené stříbrné medaile.

Jak probíhalo čtvrtfinále?

Do úvodního zápasu třetího kola nastoupily dvojice Nizozemska a Severního Irska. Jako první se k terči postavili Danny Noppert a Daryl Gurney. Oba hráči si drželi svá podání až do stavu 2:2, ale potom se 31letému Nizozemci podařilo brejknout a následně zápas dotáhl do vítězného konce, když v pátém kole zavřel 82 bodů. Ve druhé dvouhře to dlouho vypadalo, že se Brandanu Dolanovi podaří srovnat, jelikož vedl 3:1 na legy, ale jeho soupeř van Duijvenbode vyhrál tři hry v řadě, čímž zápas otočil. Nizozemsko tak postoupilo už do semifinále.

V něm se utkalo s Walesem, který s naprostým přehledem přehrál Německo. V prvním zápase předvedl naprosto spektakulární výkon Gerwyn Price, který vyhrál 4:0 a průměr na tři šipky měl přes 117 bodů. Ačkoliv se jeho soupeř Martin Schindler nedržel se 101 body vůbec pozadu, nedostal se za celý zápas k ani jednomu pokusu na double. Ve druhém zápase se představil Jonny Clayton s Gabrielem Clemensem. Velšský šipkař napravil svoji sobotní prohru a německého soupeře porazil 4:2.

Související obsah

​Třetí čtvrtfinálový zápas sliboval velmi dramatickou a vyrovnanou podívanou. A tak se také stalo. Za Belgičany nastoupil v první dvouhře Dimitri Van den Bergh proti Damonu Hetovi. Lehkým favoritem byl Belgičan, který svoji roli nakonec splnil a vyhrál 4:2. Simonu Whitlockovi se ale podařilo srovnat na 1:1, když si v zápase proti Huybrechtsovi oba hráči drželi svá podání, ale světový hráč číslo 25 využil toho, že servisem začínal, a tak vyhrál 4:3. Rozhodující čtyřhra ale byla jednoznačnou záležitostí, kdy Austrálie po výhře 4:0 postoupila do semifinále. 

Poslední čtvrtfinále nabídlo pikantní duel mezi Anglií a Skotskem. Favoritem byla dvojice Smith a Wade, jelikož jejich soupeři nepředvádí ve Frankfurtu ideální výkony. V prvním utkání se to potvrdilo, když Bully Boy nedal Hendersonovi vůbec žádnou šanci, když vyhrál 4:0. Naděje Skotů tak ležely na světové jedničce Peteru Wrightovi, který ale není v posledních měsících v ideální formě, jelikož se potýká s problémy se zády. Ani proti Jamesi Wadeovi nepředvedl ani zdaleka to, co umí, a s průměrem 82 bodů uhrál pouze jeden leg. I přesto, že jeho soupeř měl průměr na tři šipky ještě o dva body horší. 


World Cup of Darts finále:

Austrálie –⁠ Wales 3:1

Damon Heta –⁠ Gerwyn Price 4:0

Simon Whitlock –⁠  Jonny Clayton 4:2

Whitlock / Heta –⁠ Price / Clayton 3:4

Damon Heta –⁠  Jonny Clayton 4:2

Semifinále

Anglie –⁠ Austrálie 0:2

Smith –⁠ Heta 3:4

Wade – Whitlock 0:4

Wales –⁠ Nizozemsko 2:0

Clayton – van Duijvenbode 4:2

Price – Noppert 4:1

Čtvrtfinále

Nizozemsko –⁠ Severní Irsko 2:0

Noppert –⁠ Gurney 4:2

van Duijvenbode – Dolan 4:3

Wales –⁠ Německo 2:0

Price –⁠ Schindler 4:0

Clayton –⁠ Clemens 4:2

Belgie –⁠ Austrálie 1:2

Van den Bergh –⁠ Heta 4:2

Huybrechts –⁠ Whitlock 3:4

Van den Bergh/Heta –⁠ Heta/Whitlock 0:4

Anglie –⁠ Skotsko 2:0

Smith –⁠ Henderson 4:0

Wade –⁠ Wright 4:1

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události