Fotbal

Red Devils jsou blízko k vysněné posile, Barcelona obdrží pořádný balík

Red Devils jsou blízko k vysněné posile, Barcelona obdrží pořádný balík
Frenkie de Jong v dresu Barcelony Zdroj: Profimedia.cz

Nizozemský kouč Erik ten Hag, který bude nově trénovat Manchester United, zavádí nové pořádky. Jako hlavní posilu do zálohy si vyhlédl svého krajana Frenkieho de Jonga, jehož přesun na Old Trafford je téměř jistý. Barcelona si přijde na více než miliardu a půl.

Námluvy s nizozemským reprezentantem probíhají již pár týdnů. Nyní se zdá, že se oba celky dohodly na přestupové částce, která se během doby několikrát změnila. Nyní by se mohla pohybovat mezi padesáti až sedmdesáti miliony dolarů.

Podle dalších britských médií je dohoda na 90 % hotová, údajně zbývá dojednat menší detaily. Pro někdejšího kouče Ajaxu byl rodák z Arkelu přestupovou prioritou číslo jedna, v klubu se mimo nizozemského trenéra potká i s bývalým spoluhráčem Donnym van de Beekem.

Související obsah

​Dohoda by mohla být údajně hotová tento týden, de Jong by s nabízenými podmínkami měl souhlasit. Mladý záložník Barcelony se s ten Hagem navíc zná z Ajaxu, což rozhodlo pro jeho přesun do Manchesteru. Původně v Barceloně chtěl zůstat, ale manažeři mu poradili, že přesun do United je správná volba.

De Jong naskočil za Barcelonu od svého příchodu z Ajaxu do více než 140 zápasů, během tří sezon se prosadil ve třinácti případech. Jeho jedinou trofejí na Nou Camp byl ovšem jen zisku poháru v Copa del Rey v roce 2021.

Městský rival z Manchesteru si zase pořídil útočníka: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události