Hokej

Prodloužili smlouvy a jsou na pranýři. V KHL pokračují Švéd a Slovák

Prodloužili smlouvy a jsou na pranýři. V KHL pokračují Švéd a Slovák
Slovák Adam Liška v dresu národního týmu. Zdroj: Profimedia.cz

Válečný konflikt na Ukrajině, který vyvolalo Rusko, už trvá více než čtyři měsíce a zasahuje i do světa sportu. Z ruské KHL začal odcházet jeden hráč za druhým, jsou ale i tací, kteří jdou proti proudu a vydávají se opačným směrem. Naposledy se přidali Slovák Adam Liška a Švéd Robin Press, kteří prodloužili své smlouvy s Čerepovcem.

U Slováků už to není nic nového. Přestože většina zahraničních hokejistů z KHL odchází, slovenští hráči naopak míří opačným směrem. V Rusku by v příští sezoně měli hrát Michal Čajkovský, Patrik Rybár, Christián Jaroš a Michal Krištof.

K nim se přidal i první Čech – Rudolf Červený, a to přesto, že většina ostatních Čechů se snaží ze stávajících kontraktů v Rusku vyvázat. Teď už je jasné, že se mezi "psance" zařadí i jeden Švéd a další slovenský hráč. Kromě Slováka Adama Lišky totiž prodloužil smlouvu s Čerepovcem obránce Robin Press. 

Související obsah

​Liška přitom médiím ještě v dubnu řekl, že za současné situace si nedokáže představit, že by se do Ruska vrátil. Názor ale změnil a měl by brzy zahájit svou čtvrtou sezonu v Kontinentální hokejové lize. 

Na Ukrajině už čtyři měsíce probíhá válka s Ruskem, dění zasahuje i do světa sportu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události