Fotbal

Italové zavedli revoluční pravidlo v boji o titul. Vzájemná bilance už nerozhoduje

Italové zavedli revoluční pravidlo v boji o titul. Vzájemná bilance už nerozhoduje
Zlatan Ibrahimovič a pohár Scudetto pro vítěze Serie A Zdroj: profimedia.cz

Italská fotbalová asociace oznámila velkou změnu pravidel pro nadcházející ročníky Serie A. V případě, že dva týmy na konci sezony skončí se shodným počtem bodů, o vítězi ligy nebude rozhodovat ani vzájemná bilance, ani rozdíl vstřelených a inkasovaných gólů, ale odehraje se jeden rozhodující duel.

S novým pravidlem souhlasily všechny týmy v Serii A a bude platit již od nadcházející sezony 2022/23. Stejně tak asociace oficiálně odsouhlasila trvalé navýšení povolených střídaní na pět.

Pokud dva nejlepší týmy po 38 odehraných utkáních skončí se stejným počtem bodů, o pohár Scudetto si spolu zahrají jeden 90minutový zápas. Pokud se utkání nerozhodne v základní hrací době, budou následovat penalty. V případě, že na konci sezony bude mít stejný počet bodů tři a více týmů, o finálové dvojici rozhodnou vzájemné zápasy.

Související obsah

​Italská liga je první z elitních evropských soutěží, která play-off utkání zavedla. Nicméně je vhodné připomenout, že tento scénář v Serii A už jednou nastal. A to v roce 1964, kdy se o první příčku dělil Inter Milán a Bologna. Play-off utkání vyhrál druhý jmenovaný celek.

Potenciální bodová shoda hrozila i v uplynulém ročníku, kdy o první příčku soupeřil Inter s městským rivalem AC. Kdo nad hlavu zvedne ikonické Scudetto, se rozhodlo až v posledním kole. Oba celky poslední zápasy vyhrály a titul po jedenácti letech díky dvoubodovému náskoku získali Rossoneri. Triumf by jim díky vzájemné bilanci připadl i v případě remízy se Sassuolem. Nová sezona Serie A vypukne 14. srpna.

Zkušený rozhodčí se po zápase rozplakal. Jeho chyba Milánu pěkně zavařila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události