Motorsport

Závody tahačů se vrací na Slovensko. Sledovat je můžete opět živě

Závody tahačů se vrací na Slovensko. Sledovat je můžete opět živě
Adam Lacko Zdroj: Profimedia

Už tento víkend se uskuteční třetí zastávka závodů tahačů. Po dvou sezonách se opět vrací na slovenský Slovakia Ring, což je skvělá zpráva zejména pro fanoušky z Moravy a Slezska, kteří to mají dokonce blíž než do Mostu. Ti, kteří se na závody nedostanou, můžou kompletní závodní víkend sledovat na Voyo, Nova Plus a zde v článku.

Další závody tak čekají na jezdce z týmu Buggyra ZM Racing. Navíc na trucky čekají tři závody během jediného měsíce. Závodníky Buggyry čeká kluzký asfalt, který Slovakia Ring nabízí. Ten je navíc hodně podobný maďarskému Hungaroringu, kde se Adamu Lackovi dařilo, když dojel na prvním, druhém i třetím místě.

"Máme za sebou testování v Nogaru, kde jsme vyzkoušeli další vylepšení brzd a také zadní nápravy. Změny se nám osvědčily. Na Slovakia Ringu se dva roky nejelo, tak se nechme překvapit, co letos přinese," doufá šampion z roku 2017 Adam Lacko.

"Těším se na naše fanoušky. Doufám, že jich dorazí hodně a že jim ukážeme dobré výsledky. Moc by mě potěšilo, kdyby to dopadlo stejně, ne-li lépe než na Hungaroringu," doplnil 37letý závodník.

Související obsah

​Jeho o 16 let mladší týmový kolega Francouz Téo Calvet se bude snažit vrátit zpět do čela Goodyear Cupu, kde bojuje s Britem Shanem Breretonem, od něhož ho dělí tři body. Právě Calvet, který si v Maďarsku vybral kupu smůly, jel ihned po posledních závodech do Francie na domácí šampionát, kde vyhrál dvě ze čtyř jízd.

"Odvezl jsem si domů pohár pro vítěze Grand Prix Nogara. To je pro mě před pokračováním mistrovství Evropy velká vzpruha. Na Slovakia Ringu jsem ještě nezávodil, ale věřím, že se s tratí rychle sžiju. Rád bych se odvděčil fanouškům Buggyry tím, že budu v Goodyear Cupu vítězit," prozradil Calvet.

Závody můžete sledovat živě na Nova Plus, Voyo a zde v článku.

Program závodů na Slovakia Ringu:

Sobota 2. 7.

14:30 První závod
16:45 Druhý závod

Neděle 3. 7.

12:50 Třetí závod
14:55 Čtvrtý závod

Na Hungaroringu ovládl druhý závod Adam Lacko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události