Motorsport

Lacko během prvních dvou závodů na Slovensku na pódium nedosáhl

Po dvou letech se evropský šampionát trucků vrátil na Slovakia Ring. A nemohl chybět ani český závodník Adam Lacko se svou Buggyrou. Ten se v prvních dvou závodech na stupně vítězů nepodíval, když dojel na čtvrtém a šestém místě.

První závod byl poměrně klidný. Kvalifikaci vyhrál maďarský závodník Norbert Kiss, který si v podstatě bez jakýchkoliv problémů dojel pro vítězství. Druhého Saschu Lenze za sebou nechal o téměř osm sekund. Na třetím místě dojel Jochen Hahn. Hned za stupni vítězů projel cílem Čech Adam Lacko z Buggyry, jenž na třetí pozici ztratil téměř sedm sekund.

I tak šlo pro Lacka o úspěch. Při trénincích si totiž stěžoval na nastavení svého tahače, které nebylo vůbec ideální. Jeho tým ale do kvalifikace vše předělal, Lacko měl čtvrtý nejrychlejší čas a nakonec i samotný závod dokončil na čtvrtém místě.

Související obsah

​Druhý závod byl hodně dramatický. Kiss startoval jakožto vítěz až z osmého místa a pral se o vítězství s Britem Jamiem Andersonem, který naopak vyrazil z první příčky. Nakonec v těsném finiši uspěl právě Anderson. Adam Lacko skončil šestý, ačkoliv po kontaktu se Stephanie Halmovou byl chvílemi až na osmém místě. Na pódiové umístění ztratil přes pět sekund. Další dva závody se jedou v neděli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události