Hokej

Bude se Mrázek v létě stěhovat? V NHL se schyluje k zajímavé výměně

Bude se Mrázek v létě stěhovat? V NHL se schyluje k zajímavé výměně
Brankář Petr Mrázek Zdroj: Profimedia

Český hokejový brankář Petr Mrázek by mohl po sezoně v Torontu opět měnit dres. Podle zámořských novinářů, kteří mají blízko k Chicagu Blackhawks, by se mohl stěhovat právě k Michiganskému jezeru. Javorové listy by si tím uvolnily místo pod platovým stropem, a navíc by získaly výhodnější pozici v blížícím se draftu, který se uskuteční už v noci na pátek.

V posledních pěti sezonách se Chicago dostalo do vyřazovacích bojů pouze jednou. To je pro tým, který v letech 2010, 2013 a 2015 zvedl nad hlavu Stanley Cup, značný ústup ze slávy. A proto se snaží pod vedením nového generálního manažera Kylea Davidsona, který tým nastálo převzal 1. března letošního roku, vybudovat nový tým. Nyní se snaží vyřešit pozici brankáře, jelikož Kevinu Lankinenovi a Collinu Deliovi končí smlouva. 

Podle zámořských novinářů Scotta Powerse a Marka Lazeruse, kteří mají k Chicagu Blackhawks blízko a přispívají pro The Athletic, by se novým spoluhráčem Dominika Kubalíka mohl stát právě Mrázek. Třicetiletý brankář má sice v Torontu ještě dva roky platnou smlouvu, díky které si ročně vydělá 3,8 milionu dolarů (90 milionů korun), ale to by případné výměně nemělo stát v cestě. Rodáka z Ostravy se navíc Toronto pokoušelo vytrejdovat už v loňské sezoně. 

Související obsah

​Petr Mrázek přestoupil do Toronta loni v létě z Caroliny, když podepsal tříletou smlouvu. V uplynulém ročníku toho ale vinou zranění příliš neodehrál, když nastoupil pouze do 20 zápasů, ve kterých průměrně inkasoval 3,34 branky na utkání s procentuální úspěšností zákroků necelých 89 %. 

Na konci března si Petr Mrázek při zákroku poranil třísla, čímž pro něj sezona skončila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události