Tenis

Roztomilý a nadaný. Djokovič si zahrál tenis s malým synem. Ten hodně zaujal

Roztomilý a nadaný. Djokovič si zahrál tenis s malým synem. Ten hodně zaujal
Novak Djokovič Zdroj: profimedia.cz

Bývalé světové jedničce a 20násobnému grandslamovému vítězi Novaku Djokovičovi roste konkurence. A není jí nikdo jiný než jeho vlastní syn Stefan, který i přes nízký věk ukazuje, jak moc mu tenis jde. Naposledy si zahrál se svým slavným tatínkem ve Wimbledonu a sklidil obrovský úspěch.

Slavný Novak Djokovič se může těšit, že mu v rodině roste zdatný nástupce. Tomu je sice teprve sedm let, přesto už ukazuje, že má na sport, v němž září jeho tatínek, velký talent. 

Jde o sedmiletého Stefana, kterého má Djokovič s partnerkou Jelenou. Stefan vzal tenisovou raketu do ruky už dávno a pilně trénuje. Teď se fanouškům i expertům předvedl ve Wimbledonu, kde si společně s otcem zapinkali. 

A malý Djokovič hodně zaujal. "Momentálně je do tenisu úplně zamilovaný. Je to ale jen na něm, jestli se mu bude skutečně věnovat. A já tu pro něj samozřejmě budu. Nikdy ho nenutím, aby byl na kurtu, ale pokud chce, snažím se být vždy připraven a hrát s ním," uvedl podle republicworld.com srbský tenista. 

"Samozřejmě ho podpořím všemi možnými způsoby, aby mohl být profesionálním tenistou, pokud to bude mít v úmyslu a bude opravdu chtít. Ale abych byl upřímný, je příliš brzy o tom mluvit. Není mu ani osm let. Pro mě je primárně důležité, abychom měli vztah jako otec a syn a aby si užíval života a bavil se," doplnil.

Související obsah

​O tom, že to mladému Djokovičovi jde, svědčí i fakt, že ve stejný den, kdy jeho otec opanoval turnaj v Římě, vyhrál malý Stefan svůj první dětský turnaj. Pětatřicetiletý rodák z Bělehradu se tak může těšit nejen ze svých výkonů, které mají na Wimbledonu stoupající tendenci, ale také z výsledků svého nadějného syna.

Ve Wimbledonu může Novak Djokovič bojovat o další grandslam i proto, že vedení turnaje povolilo účast neočkovaným sportovcům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události