Tenis

Hamižný kouč si nacpal do kapes 27 jogurtů. A Wimbledon krotí situaci

Hamižný kouč si nacpal do kapes 27 jogurtů. A Wimbledon krotí situaci
Zdroj: Profimedia

"Nepokradeš, Kelišová." Zlidovělá hláška z oblíbeného českého filmu by se dala aplikovat i na letošním Wimbledonu. Jeden z trenérů totiž neváhal a nacpal si do kapes 27 jogurtů, aby si vybral svou denní kvótu na jídlo. Jakmile to vedení turnaje zjistilo, vyzvalo hráče, hráčky a jejich kouče k tomu, aby byli v plýtvání diet rozumní.

Hráči, hráčky a jejich trenéři dostávají ve Wimbledonu speciální diety. Samotní účastníci mohou dennodenně čerpat na jídlo a pití 90 liber (více než 2,5 tisíce korun). Trenéři mají kredit na o polovinu nižší částku, tedy na 45 liber (cca 1 300 Kč). 

Někteří toho ale začali využívat a nabírali si spoustu potravin s sebou, aby danou částku za den vyčerpali. Asi nejvíc na sebe upoutal pozornost jeden z trenérů, který si nacpal do kapsy 27 lahví probiotického jogurtového nápoje. 

Vedení turnaje proto muselo zakročit a vyzvalo ke střídmosti. "Každý hráč a trenér dostane každý den přidělenou částku, takže ji chce každý celou využít. Ale poté, co jeden trenér zašel příliš daleko, zástupci All England Clubu zasáhli a požádali všechny, aby byli rozumní. Všem přišel e-mail, který jim připomněl, aby byli uvážliví," uvedl zdroj listu The Sun.

Související obsah

​Diety mohou účastníci Wimbledonu utratit v šesti různých obchodech, v nichž jsou i dvě kavárny, dva sendvičové bary a několik restaurací. Nesmí si však za tyto peníze kupovat alkohol.

Letošní Wimbledon je i kvůli absenci ruských a běloruských hráčů a hráček kontroverzní:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události