Djokovič byl na pokraji vyřazení, ale díky famózní otočce postoupil do semifinále

Novak Djokovič Zdroj: Profimedia

Djokovičova série výher ve Wimbledonu nekončí. Ve čtvrtfinále proti Janniku Sinnerovi ji natáhl už na 26 zápasů, díky čemuž postoupil mezi čtyři nejlepší. Bylo to pro něj ale pořádně těžké. S italským mladíkem nejdřív prohrával 0:2 na sety. Poté ale přepnul na vyšší rychlostní stupeň a otočil na konečných 5:7, 2:6, 6:3, 6:2 a 6:2.

Jasným favoritem utkání byl Djokovič. Vždyť před úterním zápasem vyhrál na Wimbledonu 25 utkání v řadě, což mu zajistilo triumfy v letech 2018, 2019 a 2021. Jannik Sinner ale na letošním turnaji předvádí velmi dobré výkony. Dokázal vyřadit třeba Johna Isnera nebo Carlose Alcaraze, a tak se dalo očekávat, že srbského tenistu nečeká nic lehkého.

Začátek zápasu byl pod nadvládou bývalé světové jedničky a 20násobného grandslamového šampiona. Dostal se rychle do vedení 4:1 a vše nasvědčovalo tomu, že si pohodlně dojde pro první set. Italský mladík ale zabojoval, odvrátil brejkbol na 1:5 a následně srovnal skóre na 4:4. V tu chvíli bylo momentum jeho straně a vyrovnanou koncovku prvního setu přetavil ve vítězství 7:5.

​Sinner byl lepším hráčem i na začátku druhého setu, což se promítlo i na skóre. Hned ve třetím gemu vzal Srbovi podání a to samé zopakoval i za stavu 4:2. Na svém podání nedal soupeři žádnou šanci a Djokovič ve čtyřech hrách na příjmu uhrál pouhé čtyři míče. Ital vyhrál druhou sadu 6:2, čímž se výrazně přiblížil svému prvnímu grandslamovému semifinále v životě.

Porazit Novaka Djokoviče na grandslamu, kde se zápasy hrají na tři vítězné sety, je ale velmi těžký úkol. Z nepovedeného úseku hry, který trval více než set a půl, se Srb oklepal a ve třetí sadě se dostal do vedení 4:1. Tento náskok s přehledem udržel a třetí set vyhrál 6:3. O drama tak bylo postaráno. Djokovičova dominance ale pokračovala už od začátku čtvrté sady. Hned na jejím začátku vzal soupeři podání, což zopakoval i v následujícím gemu. Celou sadu nakonec vyhrál suverénně 6:2 a o vítězi musel rozhodnout pátý set.

​Do něj už ale Djokovič vstupoval v laufu, ve kterém se velmi těžko zastavuje. O tom se přesvědčil i Sinner, kterému Srb dvakrát vzal podání a nepovolil mu ani jeden brejkbol. Dotáhl tak velkolepou otočku, díky které vyhrál 5:7, 2:6, 6:3, 6:2 a 6:2. V semifinále se utká se lepším z dvojice David Goffin –⁠ Cameron Norrie.