Tenis

Další pokuta na obzoru. Kyrgios porušil pravidla Wimbledonu i bez divokých scén

Další pokuta na obzoru. Kyrgios porušil pravidla Wimbledonu i bez divokých scén
Nick Kyrgios v červené čepici, kterou porušil pravidla Wimbledonu Zdroj: Profimedia

Tenisový raubíř Nick Kyrgios si prostě nedá říct. Když už dlouhé osmifinálové utkání proti Američanovi Nakashimovi zvládne vítězně a bez extravagantních výlevů, stejně si během zápasu najde novinku, za kterou ho může vedení Wimbledonu pokutovat. Na kurtu se totiž objevil v červené čepici a botách, což pravidla turnaje přísně zakazují. Povolené je pouze bílé oblečení.

Osmifinálový zápas mezi Nickem Kyrgiosem a Brandonem Nakashimou byla bitva jako hrom. Přestože utkání trvalo jen něco málo přes tři hodiny, rozhodovalo se až v posledním pátém setu, který nakonec lépe zvládl australský tenista a vyhrál 4:6, 6:4, 7:6. 3:6 a 6:2. Nebyl by to ale on, aby po utkání na sebe něčím výjimečným neupozornil. Nasadil si na nohy své červené Jordanky a čepici v téže barvě, čímž porušil pravidla Wimbledonu a hrozí mu za to další pokuta.

Stanovy travnatého grandslamu totiž říkají, že jakmile se hráč pohybuje v okolí kurtu, musí být jeho oblečení výhradně bílé s tím, že bílá nezahrnuje ani šedobílou nebo smetanovou. To ovšem aktuálně čtyřicátý hráč světa porušil. "Prostě si dělám, co chci," vysvětlil jednoduše novinářům, když se jej na to po zápase ptali.

Související obsah

​Pak ale trochu zvážněl. "Ne, nejsem víc než pravidla, ale prostě rád nosím svoje Jordanky. Kromě mě tyhle boty nikdo nenosí ani mimo tenisové areály," vysvětlil. "Příště si vezmu bílé boty," zavázal se. 

Červené Jordanky Nicka Kyrgiose Zdroj: Profimedia

​Na letošním Wimbledonu už Kyrgios dostal dvě pokuty. Během utkání prvního kola poplival fanouška, za což musí zaplatit 8 200 liber (234 tisíc korun) a za vzájemnou potyčku se Stefanosem Tsitsipasem byl pokutovaný částkou 3 200 liber (91 tisíc korun).

Nick Kyrgios v minulosti pobavil novináře na tiskové konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události