Slavia si v přípravě zastřílela, Ewerton zazářil hattrickem. Tvrdík přihlížel

Slávisté se radují ze vstřelené branky proti Rapidu Bukurešť Zdroj: SK Slavia Praha

Fotbalistům Slavie se povedl druhý přípravný zápas letní přípravy na výbornou. Na rakouském soustředění rozstřílela Rapid Bukurešť 7:1, když hattrickem zazářil Brazilec Ewerton. Gólově se prosadili i další posila, jmenovitě Václav Jurečka a Matěj Valenta. Na utkání se přišel podívat také předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, který bojuje s rakovinou. Ve stejný čas hrála svůj zápas také Viktoria Plzeň, ale ta s rumunskými Botosani uhrála pouze bezbrankovou výměnu.

Svěřenci trenéra Trpišovského nastoupili na soustředění v rakouském Aigenu ke svému druhému přípravnému zápasu. Soupeřem jim byl rumunský Rapid Bukurešť. Pražané vstoupili do utkání přímo skvěle, když už ve třetí minutě zpoza vápna vystřelil Ewerton a zamířil přesně k tyči. Lepší začátek prvního zápasu v základní sestavě v sešívaném dresu si mohl jen těžko přát.

Podruhé se slávistům podařilo dostat míč do sítě po spolupráci dvou letních posil, kdy Ewerton našel hlavu Václava Jurečky, ale bývalý hráč Slovácka byl při svém zakončení nachytán v těsném ofsajdu. Gólový ohňostroj ale Slavie odstartovala na začátku druhého poločasu.

Mezi 51. a 53. minutou vstřelil Ewerton další dva góly, čímž dokonal hattrick- Nejdříve se z voleje opřel do míče po centru Douděry a následně si oba hráči spolupráci zopakovali. Tentokrát brazilský záložník zakončil v pádu hlavou. O další dvě minuty později to už bylo o čtyři góly. Moses Usor se uvolnil ve vápně a nádhernou střelou do šibenice zvýšil na 4:0. Svoji první branku ve slávistickém dresu vsítil také Václav Jurečka, který v 67. minutě dával už na 5:0.

​ Alespoň čestného úspěchu se rumunský tým dočkal v 69. minutě, když slovenský útočník Jakub Vojtuš hlavou překonal Koláře a snížil na 1:5. V závěru utkání vstřelili svěřenci trenéra Trpišovského další dvě branky, když se trefila nejnovější posila Matěj Valenta a na konečných 7:1 uzavřel Peter Olayinka.

Proti rumunskému soupeři se představila také Viktoria Plzeň. Na soustředění odehrála zápas s FC Botosani a první poločas nenabídl příliš zábavnou podívanou. V úvodních 45 minutách nebyla k vidění ani jedna střela na branku. Do nejnadějnější pozice se dostal ve 14. minutě Tomáš Chorý, ale jeho hlavičku obránci odvrátili na rohový kop.

​Stejný hráč se mohl prosadit v 53. minutě, ale jeho hlavičkový pokus po centru Kalvacha zamířil nad břevno. Změnit bezbrankový stav mohl také Kliment, ale jen těsně nedosáhl na Sýkorův míč mířící na zadní tyč. Více si už svěřenci trenéra Bílka nevytvořili, a tak poprvé v letní přípravě nevyhráli a nevstřelili gól.

SK Slavia Praha –⁠ FC Rapid Bukurešť 7:1

Branky: 3. Ewerton, 51. Ewerton, 53. Ewerton, 55. Usor, 67. Jurečka, 80. Valenta, 84. Olayinka – 69. Vojtuš

FC Viktoria Plzeň –⁠ FC Botosani 0:0