Další sporty

Fury nemůže do USA a Paul už vyhlíží náhradníka. Vycouval, vzkazuje youtuber

Fury nemůže do USA a Paul už vyhlíží náhradníka. Vycouval, vzkazuje youtuber
Zdroj: profimedia.cz

Boxerský zápas mezi Jakem Paulem (5–0) a Tommym Furym (8–0) byl podruhé zrušen. Opět kvůli potížím na straně britského rohovníka. Zatímco mladší bratr šampiona WBC nemůže vstoupit na půdu USA, slavný youtuber už vyhlíží nového protivníka.

Na konci minulého roku to nevyšlo kvůli poranění žeber Tommyho Furyho. Znovu se měli zápasníci utkat 6. srpna v Madison Square Garden. Jenže Furymu byl při cestě na tiskovou konferenci odepřen vstup na půdu USA. Proč? To není jisté. Ale je třeba podotknout, že do Ameriky nebyl vpuštěn ani jeho slavný bratr a šampion WBC Tyson Fury, a to kvůli údajným vazbám na celostátně hledaného mafiána Daniela Kinahana.

Fury do středečního rána čelil ultimátu. Paula už nebaví čekat, a tak oznámil konec jednání a hledá nového soupeře. Celá situace tak vyvolává reakce a Paul toho naplno využívá k posílení statusu neohroženého boxera. "Fury dnes obdržel oznámení o rozvázání smlouvy. Můj tým (Most Valuable Promotions) udělal všechno proto, aby mu pomohl. On ale nechce a doslova se schovává. Podruhé v řadě vycouval," informoval Paul na twitteru.

Následně Fury prolomil mlčení: "Jsem zklamán problémy, kterým čelím při vstupu do USA. Je to něco, co jsme s týmem nemohli předvídat, a je to vážná situace, kterou je potřeba vyřešit. Věřím, že se zápas uskuteční, až se tato problematika vyřeší. Chci oznámit, že budu zápasit na neutrální půdě, kam mohou přijet oba týmy. To se může stát kdykoli a kdekoli."

I přes nabízené řešení uskutečnit zápas na neutrální půdě podle zpráv z duelu sešlo a Paul pro ikonickou Madison Square Garden hledá náhradníka. Údajně jsou ve hře tři jména. Nejčastěji je skloňován syn bývalého šampiona Hasima Rahmana. Rahman junior (12–1) do dubna držel neporaženou sérii 12 vítězství, padl až s Jamesem McKenziem Morrisonem (20–0–2).

Související obsah

​Paul po úspěšné youtuberské a influencerské kariéře vstoupil do světa boxu v roce 2020. Na kontě má pět vítězství. Mezi provazy ukončil youtubera Aliho Esona Giba, bývalou hvězdu NBA Natea Robinsona či bývalé UFC zápasníky Bena Askrena a Tyrona Woodleyho. Nicméně žádný z triumfů mu vzhledem ke kvalitě soupeřů z řad bývalých zápasníků, kteří už měli se vším respektem nejlepší roky za sebou, a boxerských nováčků uznání mezi rohovnickou elitou nezískal.

Jake Paul poslal Robinsona k zemi hned třikrát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události