Plzeň už zná soupeře pro předkolo Ligy mistrů. Rozhodly o něm penalty

Fotbalisté HJK Helsinki | Zdroj: Profimedia

Svěřenci Michala Bílka už znají soupeře pro 2. předkolo Ligy mistrů. Rozhodl o něm druhý střet RFS Rigy s HJK Helsinky, kde ve druhém zápase vybojoval postup druhý jmenovaný po penaltovém rozstřelu. První utkání s českým mistrem se odehraje 19., nebo 20. července.

Zatímco Plzeň měla vítězstvím české ligy 2. předkolo jisté, Riga s českým obráncem Petrem Marešem o něj bojovala s HJK Helsinky. Finové v prvním zápase vybojovali na domácím hřišti vítězství a do Lotyšska přijeli s vedením 1:0.

Po bezbrankové první půli manko z dorážky smazal Arturs Zjuzins a duel s Plzní o osm minut později přiblížil Šarič, který si ve vápně naběhl pro centr z volného kopu a upravil na 2:0. Čtvrt hodiny před koncem ale odpověděli hosté. Konkrétně brazilský obránce Murilo. Z přímého kopu poslal míč po zemi skrze zeď i mimo dosah gólmana Šteinborse. Snížením poslal utkání do prodloužení.