Motorsport

Rychlý návrat českého jezdce. König si zlomil klíční kost, teď pojede v Británii

Rychlý návrat českého jezdce. König si zlomil klíční kost, teď pojede v Británii
Český jezdec Oliver König | Zdroj: se souhlasem Orelac Racing

Jezdec Oliver König se nezvykle krátce po zranění vrací na motorku. 20letý závodník se představí na britském okruhu v Donington Parku, kde proběhne další zastávka MS superbiků.

Oliver König havaroval v polovině června při tréninku v Mostě. Výsledkem byla zlomená klíční kost a operace, při které mu dali do ramena šest titanových šroubů.

20letý motocyklista se ale dokázal dát rychle dohromady a už o víkendu chce startovat na závodech v Británii. "Cítím se dobře. Překvapilo mě, jak se to rychle zotavuje. Už jsem se dokonce na motorce svezl," říká Oliver König, který se také pochlubil, jak skvěle zvládl rehabilitaci a týden po pádu dokázal udělat klik.

Související obsah

​"Když jsem to týmu ukazoval, nemohli tomu uvěřit. Myslím, že jsou překvapení, v jaké jsem kondici. Mám z toho radost, protože jsem dřel, abych Anglii zvládl odjet," dodává český jezdec. 

Na trať v Donington Parku se König těší, odjel tam už dva závodní víkendy. "Je rychlá, jsou tam i technické pasáže. Co jsem koukal, tak počasí taky nevypadá špatně, protože upřímně na vodě by se mi po tom zranění jezdit nechtělo," vysvětluje 20letý závodník z týmu Orelac Racing, který ví, že jeho rameno stále není stoprocentní.

Související obsah

​I tak by ale Oliver König chtěl v Británii uspět a naladit se na další závod, který se pojede v Mostě. "Rozhodně to nechci jen důstojně odjet. Bude to můj pátý letošní závodní víkend v superbicích, všichni chtějí vidět progres," uzavírá König.

Oliver König na helmě nosí speciální nápis:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události