Hokej

Brankář Fedotov se ozval. Děkuji, že mou situaci neignorujete, uvedl v dopise

Brankář Fedotov se ozval. Děkuji, že mou situaci neignorujete, uvedl v dopise
Ivan Fedotov Zdroj: Profimedia

Hokejový brankář Ivan Fedotov poprvé promluvil. A to prostřednictvím své manželky, která ukázala médiím otevřený dopis, jejž jí její muž poslal. Pětadvacetiletý Rus, jenž se podle policie vyhýbal vojenské službě, byl odvlečen od své rodiny a momentálně se v přístavu Severodvinsk v Archangelské oblasti připravuje na působení v armádě. Po úspěšné sezoně v CSKA Moskva přitom podepsal smlouvu s Philadelphií a měl namířeno do NHL.

Ta kauza už se táhne pěkně dlouho. Ruského brankáře Ivana Fedotova před více než čtrnácti dny zadržela policie za to, že se údajně vyhýbal vojenské službě. Poté byl pětadvacetiletý hokejista odvlečen do vojenského přístavu Severodvinsk, kde se prý v současné chvíli připravuje na působení v armádě.

Jeho manželka Naděžda teď zveřejnila dopis, který jí její muž z "vyhnanství" poslal. "V těchto těžkých chvílí děkuji všem svým fanouškům, hokejovým fanouškům a podporovatelům za jejich neviditelnou podporu a komentáře pod články v médiích," poděkoval všem, kteří mu ve sporu s ruskou policií fandí.

"Děkuji, že neignorujete mou situaci. Slyším vaše hlasy a dává mi to sílu. Posiluje to mou víru v to nejlepší vyústění mé situace," přiznal Fedotov, jenž pomohl CSKA k zisku titulu v KHL a stal se i nejlepším gólmanem soutěže. 

Kromě něj má problémy také Kirill Kaprizov, který v roce 2017 údajně koupil falešný průkaz, aby se vyhnul vojenské službě. Rus byl nejdřív nezvěstný, pak se spekulovalo o tom, že se mu podařilo utéct do USA.

Související obsah

Jeho agent ale ujistil, že je v pořádku doma v Rusku. Později se hráč Minnesoty snažil dvakrát dostat do Spojených států, to se mu však kvůli neplatnému vízu nepovedlo a zatím není jasné, jak jeho situace dopadne.

Válka na Ukrajině trvá už od února a řada Rusů musela narukovat. Dva hokejisté už byli obviněni, že se službě i v minulosti vyhýbali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události