Fotbal

Hrozné zprávy! Nová hvězda Borussie Dortmund má rakovinu

Velmi nešťastnou zprávu oznámili veřejnosti zástupci Borussie Dortmund v pondělí večer. Hvězdný útočník Sébastien Haller má rakovinu varlat, kvůli čemuž musel opustit týmové soustředění ve švýcarském Bad Ragazu.

Sébastien Haller přestoupil do Borussie Dortmund v létě z Ajaxu Amsterdam. Měl se stát náhradou za norského kanonýra Erlinga Haalanda, ale nyní se musí vypořádat s daleko závažnějšími problémy. V pondělí ráno si na tréninku stěžoval, že mu není dobře. Během následných lékařských prohlídek bylo zjištěno, že má rakovinu varlat. Poté ihned odcestoval zpět do Dortmundu, kde budou probíhat další vyšetření ve specializovaném středisku. 

"Tato zpráva byla pro Sébastiena Hallera i pro nás všechny šokující. Celá rodina BVB přeje Sébastienovi co nejrychlejší úplné uzdravení a abychom ho mohli brzy znovu obejmout. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili, že se mu dostane té nejlepší možné léčby,“ řekl sportovní ředitel Borussie Dortmund Sebastian Kehl pro oficiální klubový web.

28letý útočník z Pobřeží Slonoviny má za sebou nesmírně povedené angažmá v Ajaxu Amsterdam, v jehož dresu vyhrál ligový titul a zářil také v Lize mistrů. V nejprestižnější klubové soutěži nastřílel v osmi zápasech jedenáct gólů a pomohl tím svému týmu vyhrát základní skupinu bez ztráty jediného bodu. Gólově se mu dařilo i v lize, kdy během sezony vstřelil 21 branek a stal se nejlepším kanonýrem celé soutěže. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události