Fotbal

Jakarta je nová výzva, poznám novou úroveň fotbalu, říká po přestupu Hilál

Jakarta je nová výzva, poznám novou úroveň fotbalu, říká po přestupu Hilál
Júsuf Hilál v dresu Slavie | Zdroj: Profimedia

Do indonéské Jakarty odešel během pouhého měsíce už třetí bývalý hráč Slavie. Po odchodech Ondřeje Kúdely a Michaela Krmenčíka se do exotické destinace vydal také Júsuf Hilál, jemuž ve vršovickém celku skončila smlouva. Jak se na nové angažmá Bahrajnec těší?

"Bude to nová výzva, poznám novou ligu a novou úroveň fotbalu. Možná to pro mě bude snazší, protože se potkám se dvěma hráči z Česka," prozradil fotbalista, jenž v české lize odehrál 77 zápasů.

"Ondřeje Kúdelu navíc dobře znám ze společných let ve Slavii. Jsem rád, že si s ním zase zahraju. Ale jsem také rád, že se potkám i s Michaelem Krmenčíkem," dodal Hilál.

"Doufám, že trenérům ukážu, kdo jsem. Na Česko mám hezké vzpomínky. Prošel jsem několik klubů a potkal se se spoustou hráčů a dobrých trenérů. Doufám, že s některými hráči zůstanu v kontaktu. Miluji Českou republiku," dodal na závěr 29letý útočník.

Jeho přestup okomentoval také jeho agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest. "Júsuf je skvělý fotbalista, který za pět let v Česku udělal velký výkonnostní skok. Navíc skvěle zvládl náročnou aklimatizaci, přizpůsobil se jinému stylu fotbalu i kulturní změně. I díky bezproblémové povaze je ukázkou toho, že fotbalisté z jeho regionu mohou být zajímavými posilami evropských týmů," řekl Kolář.

Související obsah

​"Nový kontrakt je každopádně odměnou za jeho poctivou práci. Persija Jakarta je velmi ambiciózní klub, čemuž nastavené podmínky jednoznačně odpovídají. Velký dík patří také našemu dlouholetému spolupracovníkovi Alimu Ferasovi, který stál mimo jiné za nedávnými indonéskými příchody obou českých reprezentantů," uzavřel Kolář.

Hilál už do Indonésie odletěl a z pražského letiště poslal fanouškům krátký vzkaz: "Uvidíme se brzy!"

Hilál si tak nezahraje v nových slávistických dresech, které sešívaní představili před letošní sezonou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události