šipky

Wright titul na World Matchplay neobhájí. Van Gerwen je v semifinále

Světová jednička Peter Wright titul na World Matchplay neobhájí. 52letý Skot nestačil ve čtvrtfinále na Dimitriho Van den Bergha a prohrál 14:16.

Souboj mezi Wrightem a Van den Berghem byl zároveň reprízou finále z loňského roku, kdy se radoval Snakebite. 

Nicméně tentokrát zase slaví 28letý Belgičan, který World Matchplay ovládl v roce 2020. Dimitri Van den Bergh sice vstoupil do zápasu hůře a brzy prohrával už 1:5. Následně ale dokázal zase skóre otočit ve svůj prospěch a za stavu 11:5 to vypadalo už na jasnou záležitost. 

Jenže úřadující světová jednička a mistr světa ještě zápas zdramatizoval. Peter Wright dokázal svého soupeře čtyřikrát brejknout, a nakonec se dostal do vedení 13:12. 

Související obsah

​Ani za této situace se ale Belgičan nesesypal. Van den Bergh opět našel sílu vzdorovat a Wrighta nakonec v dramatické koncovce porazil 16:14, čímž postoupil do semifinále na World Matchplay.

Soupeřem Van den Bergha bude Michael van Gerwen. Vítěz tohoto turnaje z roku 2015 a 2016 dokázal ve čtvrtfinále zdolat Nathana Aspinalla 16:14. 

Mighty Mike měl od začátku utkání navrch a s průměrem nad sto bodů se dostal až k vedení 15:10, kdy mu chyběl jediný leg k výhře. Jenže Aspinall ukázal v závěru skvělé šipky a zápas nakonec dotáhl až ke stavu 14:15. Jenže vzápětí si 31letý Angličan nedokázal udržet servis a Michael van Gerwen nakonec získal kýžený leg. 

World Matchplay čtvrtfinále:

P. Wright D. Van den Bergh 14:16

M. van Gerwen – N. Aspinall 16:14

O semifinále bude hrát také Gerwyn Price, kterého čeká Portugalec José de Sousa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události