Hokej

Třesk v Calgary: Nespokojená hvězda odchází výměnou za dvě posily

Třesk v Calgary: Nespokojená hvězda odchází výměnou za dvě posily
Hokejista Matthew Tkachuk Zdroj: profimedia.cz

Celky Calgary Flames a Florida Panthers se domluvily na obrovské výměně. Flames opouští druhý nejproduktivnější hráč týmu Matthew Tkachuk, naopak z jihu výměnou přichází Jonathan Huberdeau a obránce MacKenzie Weegar.

O odchodu Matthewa Tkachuka z Calgary Flames se diskutovalo od otevření trhu s volnými hráči. Druhý nejproduktivnější hráč týmu v uplynulé sezoně nasbíral 104 bodů (42 + 62) v 82 zápasech a celkově byl ve statistikách po základní části osmý. V Calgary strávil šest sezon, ale po vypršení smlouvy odmítal  podepsat nový dlouholetý kontrakt. Nyní míří za novým angažmá na Floridu, kde se upsal na osm let s ročním platem 9,5 milionu dolarů (228 milionů korun).

Flames za Tkachuka obdrží všestranného obránce MacKenzieho Weegara a útočníka Jonathana Huberdeaua. Byť se ve výměně skloňuje hlavně jméno 24letého Američana, právě 29letý Huberdeau může být ústředním hráčem celého trejdu. V uplynulé sezoně skončil ve statistikách produktivity druhý se 115 body, lepší už byl jen Connor McDavid. Panthers k výměně přihodili ještě talenta farmy Colea Schwindta a volbu v prvním kole draftu v roce 2025.

Důvodem k na první pohled jednostrannému obchodu může být fakt, že jak Huberdeauovi, tak Weegarovi příští rok vyprší smlouva. Oba si za poslední roky udělali v NHL velké jméno a Panthers by jejich udržení po příští sezoně stálo balík.

Související obsah

Takové góly umí dávat Matthew Tkachuk:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události