MMA

Sledujte KSW 72 pod širým nebem už dnes večer. Do akce jde polský "Rocky"

Evropská MMA organizace číslo jedna je zpět s galavečerem KSW 72. Na fanoušky bojových sportů čeká v sobotu večer osm duelů a zlatým hřebem večera bude souboj mezi Tomaszem Romanowským a Andrzejem Grzebykem. Kdo všechno se v kruhové kleci představí i jak dnešní turnaj sledovat, najdete v článku níže.

Jak sledovat?

Galavečer KSW 72 můžete už dnes večer sledovat od 19:00 na Voyo. Přímým přenosem vás provede duo komentátorů Kamil Guzek a David Chmátal.

Změna na poslední chvíli

KSW poprvé zavítá do města Kielce, kde se galavečer odehraje "pod širým nebem" v tamním amfiteátru. Karta tentokrát místo tradičních devíti zápasů nabídne jen osm duelů. Na poslední chvíli byl totiž zrušen souboj mezi Kacperem Koziorzebským a norským UFC veteránem Emilem Weberem Meekem, který si poranil oko. V předzápasovém týdnu také kvůli zranění kolene odstoupil Hasan Mezhiev, ale organizace pro neporaženého ranaře Oumara Syho rychle našla náhradu. V kruhové kleci se mu postaví nováček Bartlomiej Gladkowicz. Oba zápasníky známe z česko-slovenské scény – Sy na půdě OKTAGONu ukončil Daniela Škvora, zatímco Polák na turnaji RFA: Warm-up těsně na body padl s Davidem Hoškem.

amfiteátr v polském městě Kielce Zdroj: profimedia.cz

Hlavní tahák

O hlavní tahák večera, který je vypsán na tři kola po pěti minutách, se postará Tomasz Romanowski, který si po prohře s Patrikem Kinclem razí cestu vzhůru žebříčkem. Na kontě má 6 ukončení před limitem, z toho všechny v prvním kole. Od června minulého roku nasbíral dvě vítězství. A díky agresivnímu stylu a své odolnosti se přirovnává ke kultovní postavě Rockyho Balboy. Jeho bradu večer otestuje ranař s divokým stylem a 11 ukončeními via KO./TKO. na kontě Andrzej Grzebyk. Šampion několika polských asociací se do kruhové klece vrací po prohře s Andrianem Bartosinským, kterému odklepal páku na koleno.

Poslední, kdo Romanowského porazil, byl v roce 2021 Patrik Kincl:

​I druhý zápas ve velterové váze mezi domácím Michalem Pietrzakem a nizozemskou hvězdou hvězdou Brianem Hooiem nabídne skvělou podívanou. Nizozemec má na kontě už 27 zápasů a je nejzkušenějším zápasníkem celé karty. Zkušenosti sbíral nejen v Evropě, ale také v Indii, Indonésii či Spojených arabských emirátech. Před debutem v KSW bojoval v organizacích Brave FC, German MMA Championship a představil se také v Bellatoru.

Související obsah

Jak to vidí sázkovky

V hlavním zápasu večera je favorit jasný. Bookmakeři více věří Andrzeji Grzebykovi, a to s kurzem 1,5 ku 1. Na Romanowského se kurz pohybuje kolem 2,5 ku 1. Jasnými favority jsou také zmíněný Oumar Sy a Patryk Kaczmarczyk, který se postaví neporažené pětce pérové váhy Dawidu Smielowskému.

Zápasová karta KSW 72:

velterová váha: Tomasz Romanowski* (15-8) vs. Andrzej Grzebyk (18-5)

pérová váha: Dawid Smielowski (9-0) vs. Patryk Kaczmarczyk (8-1)

velterová váha: Michal Pietrzak (10-5-1) vs. Brian Hooi (17-8)

muší váha: Sara Luzar-Smajicová (4-1) vs. Emilia Czerwinská (1-0)

polotěžká váha: Oumar Sy* (6-0) vs. Bartłomiej Gładkowicz (8-2)

bantamová váha: Patryk Surdyn (6-2) vs. Gustavo Oliveira (8-1) 

lehká váha: Hubert Szymajda* (9-5) vs. Yann Liasse (7-1)

velterová váha: Robert Maciejowski (5-4-1) vs. Arkadiusz Kaszuba (3-1)

* pozn. – nesplnil váhový limit

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události