Tenis

Petra Kvitová v Praze hrát nebude. Odstoupila kvůli trvajícímu zranění

Domácí turnaj Prague Open se příští týden odehraje bez účasti jedné z největších tuzemských hvězd. Petra Kvitová se omluvila kvůli přetrvávajícím problémům se zápěstím.

Kvitová Prague Open ovládla v roce 2018 a letos byla po odstoupení olympijské vítězky Belindy Bencicové jednou z největších favoritek. Jenže šanci na reparát loňského výsledku, kdy ve Stromovce vypadla už v prvním kole, jí zhatily zdravotní problémy. Česká tenistka oznámila, že nenastoupí.

"Hrát doma je něco velice speciálního, hlavně po tolika letech na okruhu. Bohužel mé zápěstí se ještě úplně nezotavilo, a tak se musím z turnaje odhlásit. Vím, že turnaj bude skvělý a diváci se postarají opět o skvělou atmosféru," oznámila 25. hráčka světa.

Kvitovou trápí zánět zápěstí už několik týdnů. Naposledy se představila na kurtech Wimbledonu, kde vypadla ve třetím kole se Španělkou Badosaovou 7:5 a 7:6.

Před Wimbledonem Kvitová opanovala turnaj v Eastbourne: 

​Na startovací listině nadcházejícího turnaje v Praze před skončením kvalifikace figuruje šest českých tenistek. Nejvýše nasazenou hráčkou bude světová dvojka Estonka Anett Kontaveitová, která 23. července ve finále antukového turnaje v Hamburku překvapivě padla s tenisovou senzací Bernardou Peraovou. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události