Fotbal

Vyprodaný stadion požene Plzeň do Evropy. Budeme aktivní, slibuje Bílek

Vyprodaný stadion požene Plzeň do Evropy. Budeme aktivní, slibuje Bílek
Plzeňský trenér Michal Bílek | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Český mistr z Plzně si již dnes může zajistit postup do základních skupin jedné ze tří evropských soutěží. Ve vyprodané Doosan Aréně vyzve finské HJK s jednobrankovým rozdílem na kopačkách. Hlavní trenér Západočechů slibuje aktivní hru směrem dopředu.

Viktoria Plzeň může stále snít o milionářské Lize mistrů, další krůček musí udělat na domácím pažitu proti finskému celku z Helsinek. První zápas na severu Evropy dopadl výhrou 2:1 pro celek Michala Bílka. V odvetě tak Plzni stačí klidně i jakákoliv remíza.

Své oblíbence navíc povede do boje vyprodaný stadion ve Štruncových sadech. "Před plným stadionem se hraje výborně, těšíme se na to. Cítíme všichni, že jsme doma hodně silní. Doufám, že to tak bude pokračovat. Snad si to s fanoušky užijeme a postoupíme," řekl na tiskové konferenci pro klubový web obránce Lukáš Hejda. 

Hlavní kouč Viktorie slíbil aktivní hru směrem dopředu, ale základem plzeňské hry bude již tradičně pevná defenzíva. "Budeme chtít hrát aktivně. Nejdeme do zápasu s tím, ubránit výsledek, to v žádném případě. Chceme hrát jako vždy poctivě dozadu, ale zároveň být nebezpeční vepředu. Chceme mít jistotu základní skupiny evropských pohárů," vytyčil jasný cíl lodivod Michal Bílek.

Související obsah

"​První výsledek je velmi dobrý. Není jednoduché vyhrát v předkole Ligy mistrů na půdě soupeře. Víme však, že to ještě bude těžké. Helsinky nám ukázaly, že v ofenzivě mají velkou kvalitu. Věřím ale, že jsme dobře připraveni," dodal velezkušený fotbalový trenér. 

Západočeši v prvním utkání uspěli díky brankám Tomáše Chorého z penalty a trefou Jana Kopice za stavu 1:1. V případě postupu by se český mistr utkal s lepším z dvojice Maribor – Šeriff Tiraspol. 

Plzeň může potkat přemožitele Realu Madrid, Slavii v případě postupu čeká těžký řecký soupeř:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události