Fotbal

Anglický fotbal přitvrdí. Neukázněné fanoušky bude trestat o něco více

Anglický fotbal přitvrdí. Neukázněné fanoušky bude trestat o něco více
Fanoušci Nottinghamu slaví postup do finále Championship Zdroj: Profimedia

Anglický fotbal má v posledním roce jeden velký problém, a to je chování fanoušků. Naplno to poznává nejvyšší liga, ale také ty nižší soutěže. Vedení fotbalové asociace (FA) proti tomu chce stále tvrději bojovat, před startem nového ročníku tak vydalo nové sankce a nařízení.

Házení předmětů na trávník, vtrhnutí na hřiště během utkání a v nejhorším případě i napadání samotných hráčů na zeleném pažitu. To všechno bylo velmi často k vidění v minulém ročníku Premier League či Championship. Nyní to chce fotbalová asociace omezit. 

Fanoušci budou za exces hned nahlášeni policii, klub jim navíc automaticky zakáže vstup na stadion. Fotbalová asociace zakazuje také držení a používání světlic. Trestáni by měli být také rodiče či opatrovníci nezletilých osob. 

Zvýší se také počty psů na stadionech a probíhat budou důkladnější prohlídky fanoušků. Největší sociální sítě napříč internetem měly být údajně vyzvány, aby odstranily nahrávky zachycující nezákonné počínání fanoušků na Ostrovech. 

Související obsah

"Nárůst protispolečenského chování, které jsme zaznamenali na stadionech na konci minulé sezony, byl zcela nepřijatelný," řekl výkonný ředitel fotbalové asociace Mark Bullingham. "Zavedli jsme nová opatření, abychom vyslali jasný signál, že nebudeme tolerovat nebezpečné chování," doplnil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události