Fotbal

Legendární gólmanka dostala trest za největší chybu v životě. Do vězení nemusí

Jedna z nejlepších gólmanek historie Hope Solová v pondělí přiznala vinu a za řízení pod vlivem od soudu dostala dvouletou podmínku a musí zaplatit pokutu s poplatky ve výši 3100 dolarů (téměř 75 tisíc korun).

Soud v pondělí čtyřicetileté Američance nařídil i 30 dnů odnětí svobody. Do vězení však Solová nemusí, neboť dobrovolně nastoupila na protialkoholní léčbu.

Solová byla souzena za incident ze 31. března, kdy ji policie našla na parkovišti u obchodního centra v bezvědomí za volantem nastartovaného vozu, na jehož zadním sedadle byla její dvouletá dvojčata. Podle svědků byla v bezvědomí více než hodinu a strážník z ženy při zatýkání cítil alkohol. Původně mistryně světa čelila i obvinění z týraní dětí a kladení odporu při zatýkání. Tato obvinění ale byla stažena.

Související obsah

​Slavná fotbalistka zpytovala svědomí v obsáhlém vyjádření na sociálních sítích: "Jsem nesmírně hrdá na to, co jsme s manželem za poslední dva pandemické roky den za dnem dokázali v rovině rodičovství. Bylo to neuvěřitelně těžké a já udělala obrovskou chybu. Jednoznačně největší chybu v mém životě. Podcenila jsem, jak velkou destruktivní částí mého života se alkohol stal."

Solová v reprezentačním dresu USA odehrála 202 utkání, vychytala 153 výher a 102x udržela čisté konto. Než byla z týmu v roce 2016 vyřazena za výrok na konto hráček Švédska, které po prohře na penalty označila za zbabělce, dovedla nároďák k titulu mistrovství světa i ke dvěma zlatům na olympijských hrách. 

V dubnu měla být Solová uvedena do síně slávy. Kvůli probíhajícímu vyšetřování ale požádala o odložení ceremoniálu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události