To je smůla. Lehečka měl na lopatě Bautistu-Aguta. Po velkém boji ale padl

Jiří Lehečka Zdroj: Profimedia

Jiří Lehečka byl na turnaji v Kitzbühelu blízko velkému překvapení. Ve čtvrtfinále proti Španělovi Robertu Bautistu-Agutovi mu k postupu chyběly jenom dva míče, ale bývalé světové devítce se podařilo zápas otočit a vyhrát 4:6, 7:5 a 7:5. Oba borci strávili na kurtu bez tří minut tři hodiny.

Do utkání vstoupil Lehečka výborně. Dostal se do vedení 3:1, což se mu podařilo v sedmé hře ještě vylepšit a za stavu 5:2 podával na vítězství v setu. Soupeři se sice podařilo první sadu ještě zdramatizovat, ale český mladík nakonec proměnil svůj druhý setbol a vyhrál 6:4.

Velmi nadějně se pro 68. hráče vyvíjel i druhý set. Ve třetím gemu vzal Bautistu-Agutovi podání a tuto výhodu si držel až do stavu 5:4. V následném gemu vedl 30:15 a byl tak pouhé dva míče od postupu do semifinále. Klíčový moment ale nezvládl. Zkušený Španěl třemi míči v řadě průběh hry otočil a srovnal na 5:5. Momentum utkání bylo v tu chvíli na jeho straně, a tak vyhrál celý druhý set 7:5. O vítězi utkání musela rozhodnout třetí sada.

​Do ní oba hráči vstoupili ve stejném rozpoložení, v jakém zakončili sadu předcházející. Bautista-Agut se dostal do vedení 2:0 40:15 a vše nasvědčovalo tomu, že pro Španěla nebude problém dotáhnout zápas do zdárného konce. Lehečka ale zabojoval. Z nepříznivého stavu se oklepal a srovnal na 2:2. V dalším průběhu setu si oba hráči drželi svá podání až do stavu 6:5 pro Španěla. Ve dvanácté hře čelil český mladík třem mečbolům, když první dva dokázal odvrátit díky odvážným druhým servisům, ale při tom třetím poslal míč během výměny pouze do sítě, a tak po velkém boji podlehl 6:4, 5:7 a 5:7.

Velmi dobrý zápas odehrál Lehečka i v Rotterdamu, kdy po velkém boji prohrál s tehdejší světovou čtyřkou Řekem Tsitsipasem: