Fotbal

Válka není statečnost, je to zbabělost. Fenerbahce nesouhlasí s reakcí fanoušků

Válka není statečnost, je to zbabělost. Fenerbahce nesouhlasí s reakcí fanoušků
Fanoušci Fenerbahce Istanbul | Zdroj: Seskimphoto / Profimeda

Vedení Fenerbahce Istanbul vydalo oficiální prohlášení k chování svých fanoušků proti Dynamu Kyjev, kdy skandovali jméno ruského agresora Vladimira Putina. Jednoznačně toto jednání odsoudilo, když zdůraznilo, že to v žádném případě nereprezentuje postoj klubu.

"U příležitosti tohoto problému znovu připomínáme veřejnosti náš postoj, že sport a politika by měly být od sebe odděleny," stojí v prohlášení na oficiálním webu poté, co fanoušci Fenerbahce v utkání proti Dynamu Kyjev vyvolávali jméno Vladimira Putina, čímž si vysloužili negativní reakce od široké veřejnosti. 

"Jako sportovní klub vždy dbáme na zvyšování povědomí o sociálních a humanitárních otázkách jak u nás, tak ve světě, vnímáme to jako zodpovědnost," zdůraznili zástupci klubu, který se ve třetím předkole Evropské ligy utká se Slováckem. "Rádi bychom ještě zdůraznili naše poselství, které jsme šířili všemi našimi oficiálními kanály. Válka není statečnost, je to zbabělost," dodali. 

Související obsah

​Jako příklad svého postoje uvedli dubnový přátelský zápas proti Šachtaru Doněck, který odehráli s heslem "Fotbalem za mír". "Chtěli jsme přispět k míru na Ukrajině materiálně a morálně. Tým Šachtaru jsme u nás několik dní hostili." 

Od jednání svých fanoušků se tak jednoznačně distancovali. "Chování fanoušků není spravedlivé spojovat s klubem, který zastává jiné hodnoty. Fanoušci nemají odpovědnost za náš klub."

Z Fenerbahce nedávno odešel hvězdný fotbalista Mesut Özil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události