Fotbal

Trpišovský: Takový výsledek jsme si představovali. Traoré ukázal vyspělost

Trpišovský: Takový výsledek jsme si představovali. Traoré ukázal vyspělost
Trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský. | Zdroj: Profimedia.cz

Slavia si v odvetě 2. předkola Evropské konferenční ligy s gibraltarským celkem St. Joseph's s chutí zastřílela a vyhrála 7:0. Hlavní trenér Jindřich Trpišovský byl po zápase spokojený, i když stále viděl některé nedostatky.

"Výsledek je takový, jaký jsme si přáli a představovali. V zápase byly různé pasáže, dvakrát nejlépe jsme do něj nevstoupili. Dlouho jsme se nemohli dostat do provozní teploty, hráli jsme pomaleji a hůře se dostávali do šancí. Některé akce jsme řešili hodně komplikovaně. Pak jsme dali dva rychlé góly, jeden po krásném centru, druhý po krásné akci. Zbytek výkonu do konce poločasu byl výborný," začal hodnocení odvetného zápasu Trpišovský.

"Ve druhé půli jsme se dlouho nemohli prosadit, gól jsme dali jen ze standardní situace a další branky jsme přidali až v závěru. Zvládli jsme to, nikdo se nezranil. Někteří hráči si vyzkoušeli jiné pozice, hru do bloku i kulisu domácího prostředí," pokračoval lodivod pražského celku. Ten také přiznal, že v průběhu zápasu bylo jedním z cílů překonat rekordní výhru v evropských pohárech.

Související obsah

​"Litovali jsme některých šancí, které jsme v druhé půli neproměnili, i slabší pasáže okolo 70. minuty, kdy jsme nehráli moc dobře," byl kritický Trpišovský, který ale vychválil Ibrahima Traorého. "V závěru ukázal, jak vyspělý hráč je. Za posledních patnáct minut se dostal do tolika pozic, co jiní hráči nezvládli za sedmdesát minut," prozradil.

Na stoperu se představil Christ Tiéhi, který by mohl být jednou ze slávistických variant na tento post. "Nechtěli jsme, aby se zranili Aiham a Eduardo Santos. S Christem primárně počítám do středu zálohy, i na stoperu v některých situacích ukazoval, čeho si na něm nejvíc ceníme, jako je hra zády a pod tlakem. Primárně s ním počítáme do středu hřiště, protože podobného hráče nemáme. V momentálním složení kádru je ale nejpravděpodobnější variantou na čtvrtého stopera," dodal Trpišovský.

Související obsah

​Slavia gibraltarskému celku nasázela ve dvou zápasech dohromady 11 gólů, a suverénně si tak zajistila postup do 3. předkola Evropské konferenční ligy. Tam ji čeká řecký Panathinaikos. "Viděli jsme nějaké zápasy z konce sezony a přípravný zápas s Leverkusenem, který skončil 0:0. Je to vyspělý, moderní tým. Mluvili jsme už například s Tomášem Vaclíkem, protože s nimi hrál na konci sezony. Víme, jak těžký soupeř to je, strašně těžko se jim dávají góly. Signifikantní je pro ně skvělá práce s míčem, těžko se dostávají pod tlak, dokážou se na míči udržet, jsou velice pracovití. Na první pohled to zatím vypadá na velice těžkého soupeře," popsal nadcházejícího soupeře 46letý kouč.

Slavia před letošní sezonou představila i nové logo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události