Hokej

Ruskou KHL opouští i čeští rozhodčí. Hribik by se měl vrátit do extraligy

Ruskou KHL opouští i čeští rozhodčí. Hribik by se měl vrátit do extraligy
Zdroj: Profimedia

Zanedlouho to bude půl roku, kdy ruská vojska vtrhla na Ukrajinu a rozpoutala válku v Evropě. Přirozeně tak z ruské soutěže odcházejí hráči ze Švédska, Finska, Lotyšska, ale i České republiky. K odlivu hráčů se nyní přidala také dvojice českých sudí – Martin Fraňo a Jan Hribik.

Ruská soutěž řeší po odlivu evropských hráčů další velký problém – nejsou rozhodčí. KHL opouští například také Češi Martin Fraňo a Jan Hribik. První jmenovaný by se podle zdrojů TN.cz měl přesunout do německé DEL, Hribik by se mohl vrátit do české extraligy. 

KHL se bude muset obejít celkem bez šesti špičkových sudích a řeší velkou personální krizi. Končí například i lotyšské duo Eduard Odins a Andris Ansons. Odchází ale například také Rus Hofman, jehož odchod ze soutěže nese novinář Sergej Jemeljanov z webu Championat.com hodně těžce a výrazně jej kritizuje. 

Související obsah

"Když pomineme zraněného Gašilova, tak KHL za jedno léto přišla o rozhodčí, kteří v součtu odpískali nad dva tisíce zápasů," píše Jemeljanov. "Liga zničehonic dostala další výzvu, se kterou se bude muset v příští sezoně vypořádat," dodává.

KHL přesto bude mít v následujícím ročníku českou stopu. V týmech ruské soutěže budou působit někdejší reprezentanti Libor Šulák, Dmitrij Jaškin či Rudolf Červený. 

Rozhodčí Martin Fraňo byl hostem pořadu Nastavený čas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události