Liverpool má první titul v sezoně. V poháru zdolal Manchester City

Fotbalový Liverpool se ideálně pomstil svému největšímu rivalovi posledních let za finiš Premier League, ve kterém Citizens na poslední chvíli získal titul. V souboji vítěze ligy a poháru se tým Jürgena Kloppa raduje z výhry 3:1 a prvního titulu v novém ročníku.

O první titul v sezoně si to rozdali fotbalisté Manchesteru City a Liverpoolu. Jako první se do šance dostali svěřenci Jürgena Kloppa. Alexander-Arnold odcentroval ze středu hřiště k levé tyčce, kde šel do hlavičkového pokusu Andrew Robertson. Ten ale zakončoval jen do boční sítě.

O sedm minut později byl obránce Liverpoolu ve stejné situaci, tentokráte se do míče opřel a střelou o levou tyčku poslal The Reds do jednobrankového vedení. Odpovědět mohla největší posila Citizens Erling Haaland, ale tomu se pokusem ve vápně nepovedlo poslat míč za záda brankáře Adriána.

Vyrovnání přišlo v 70. minutě, kdy Adrián nezachytil centrovaný míč za obranu, který doklepl do branky útočník Julian Álvarez. Situaci muselo ještě potvrdit video, sudí Pawson nakonec branku posvětil. Manchesteru ale vyrovnaný stav nevydržel.

Salah odcentroval na Darwina Núñeze, jehož hlavičku zablokoval ve vápně rukou obránce Rúben Dias. Hra sice pokračovala, ale při přerušení byl sudí zavolán a i nyní rozhodl ve prospěch videa. Mohamed Salah se postavil k penaltě a bezpečně ji proměnil.

Vítězství potvrdila posila Liverpoolu Darwin Núñez. Uruguajský útočník byl na konci povedené kombinace, kterou zakončil gólem hlavou z malého vápna. Liverpool vyhrál 3:1 a získal první letošní titul.