Tenis

Djokovič má velké plány. Do důchodu se nechystá a chce úctyhodný rekord

Djokovič má velké plány. Do důchodu se nechystá a chce úctyhodný rekord
Novak Djokovič na Wimbledonu Zdroj: Profimedia.cz

Ačkoli nad účastí Novaka Djokoviče na nadcházejícím US Open visí velký otazník, srbský tenista se pilně připravuje a je plný motivace. Rozhodně neplánuje polevit a odhalil velký cíl pro nadcházející roky na kurtu.

Ani ve věku 35 let se nezastavuje. Na kontě má už 21 grandslamů a rád by počet ještě navýšil. Nejenže chce předběhnout svého rivala Rafaela Nadala, ale navíc by se chtěl stát nejúspěšnějším tenistou grandslamové historie.

"Několikrát mi opakoval, že chce hrát ještě pět let a získat 30 grandslamových titulů. To je jeho cíl," prozradil Srbův trenér Goran Ivaniševič pro Sportskeeda Tennis. Pokud "Joker" svůj cíl hodlá naplnit, bude hrát ještě ve 40, stejně jako Roger Federer.

Související obsah

​Ziskem 30 grandslamů by stanovil těžce překonatelný rekord. Nejvíce jich má zatím na kontě zmíněný Rafael Nadal – 22. Mezi ženami je nejúspěšnější tenistkou Serena Williamsová s 23 grandslamy.

Naposledy Djokovič zvedl nad hlavu trofej Wimbledonu. Navázat hodlá na přelomu srpna a září na US Open, byť jeho start jakožto odpůrce očkování proti covidu-19 je kvůli bezpečnostním pravidlům Spojených států ohrožen. "Připravuji se tak, abych mohl hrát. Zatím čekám na povolení vycestovat do USA. Držte mi palce," vzkázal nedávno rodák z Bělehradu na sociálních sítích.

Když Djokovič letos dosáhl na jubilejní tisící vítězství na okruhu ATP, obdržel obrovský dort:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události