Fotbal

UEFA pokračuje v revolučních novinkách. Zavádí poloautomatické ofsajdy

UEFA pokračuje v revolučních novinkách. Zavádí poloautomatické ofsajdy
Míče pro Ligu mistrů | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová organizace spravující evropský fotbal (UEFA) se snaží nadále zlepšovat spravedlivost zápasů. Na duelech Ligy mistrů zavede systém poloautomatických ofsajdů, novinka se poprvé objeví již v Superpoháru mezi Realem Madrid a Frankfurtem.

Nová technologie dostala jméno SAOT (Semi-Automated Offside Technology) a řešit bude poloautomatické ofsajdy, které mají pomoci ke spravedlivosti ve fotbalových zápasech. Svou premiéru bude mít v Helsinkách, kde se utká vítěz Ligy mistrů a Evropské ligy. 

Hlavní využití má mít novinka v zápasech Ligy mistrů. "UEFA neustále hledá nová technologická řešení pro zlepšení hry a podporu práce rozhodčích. Tento inovativní systém umožní týmům VAR rychleji a přesněji určovat ofsajdové situace, čímž se zlepší plynulost hry a konzistence rozhodnutí," pronesl pro web organizace UEFA hlavní sudí Roberto Rosetti.

Související obsah

Nový systém bude fungovat díky specializovaným kamerám, které jsou schopné sledovat 29 různých bodů těla každého hráče. "Systém je připraven k použití v oficiálních zápasech a je implementován v každém místě konání Ligy mistrů," potvrdil Rosetti.

V evropských pohárech nesmí letos nastoupit ruské týmy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události