Hokej

Obří smlouva pro hvězdu NHL, v novém týmu si vydělá pořádný balík

Parádní smlouvu si vysloužil hokejista Jonathan Huberdeau, který nedávno přestoupil do Calgary. 29letý útočník podepsal s Flames lukrativní kontrakt na osm let, při kterém si ročně přijde na 10,5 milionu dolarů (cca 253 milionů korun).

Jonathan Huberdeau se stal součástí obřího trejdu, při kterém spolu s obráncem Weegarem a mladíčkem Schwindtem přestoupil z Floridy do Calgary. Opačným směrem putoval Matthew Tkachuk. Nyní se 29leté křídlo dohodlo s týmem Flames na pohádkové smlouvě. 

Huberdeau podepsal lukrativní kontrakt na osm let a vydělá si pořádný balík. Konkrétně 
84 milionů dolarů (cca 2 miliardy korun), což je největší kontrakt v historii Calgary Flames. Ročně si pak přijde na 10,5 milionu dolarů (cca 253 milionů korun). 

Související obsah

"Je to elitní hráč, jeden z předních útočníků v lize, díky kterému jsou hráči kolem ještě lepší. Těšíme se, že přivítáme Jonathana v našem týmu," řekl nadšený generální manažer Flames Brad Treliving.

Spokojený je pochopitelně i sám hokejista. "Jsem nadšený z této nové kapitoly a jsem plně oddán tomuto týmu. Dám do toho vše, na ledě i mimo něj. Nemohu se dočkat, až budu hrát před vášnivými fanoušky Flames," prohlásil Jonathan Huberdeau, který v minulé sezoně získal ještě v dresu Floridy 115 bodů (30 + 85). Tím se dostal na dělené druhé místo kanadského bodování NHL v základní části.

Calgary vypadlo ve čtvrtfinále play-off NHL s Edmontonem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události