Komu chybí Lewandowski? Bayern nasázel Frankfurtu šest gólů

Fotbalisté Bayernu Mnichov předvedli impozantní vstup do nové sezony. Loňského vítěze Evropské ligy na jeho hřišti rozstříleli 6:1, když se dvěma góly blýskl mladík Musiala a prosadila se také nová posila Mané. Odchod Lewandowského očividně svěřence trenéra Nagelsmanna nijak nepoznamenal.

Bayern Mnichov vstoupil do zápasu i nové sezony jako uragán. Už v páté minutě se k volnému přímému kopu postavil postavil Joshua Kimmich a z pozice, kde brankář očekával spíše centr do vápna, vystřelil okolo zdi na přední tyč, čímž Trappa překvapil, a tak se nestačil přesunout včas. Celá situace navíc byla nepřehledná kvůli dýmu z kotle fanoušků.

O šest minut později už to bylo 2:0. Bavorský celek opět udeřil ze standardní situace. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Pavard a zamířil přesně k tyči. Tím ale divoký začátek zápasu nekončil. O minutu později rozehrával rohový kop Frankfurt, k hlavičce se dostal Tutu, ale trefil pouze břevno Neuerovy branky.

​První poločas i nadále nabízel exkluzivní útočnou podívanou. Jesper Lindström se ve 27. minutě ukázkově proháčkoval obranou Bayernu, ale když byl sám před Neuerem trefil pouze tyč. To stejné se povedlo i o tři minuty dříve Gnabrymu, který před prázdnou brankou zamířil také pouze do brankové konstrukce.

Bavorský celek byl stále při chuti. Ve 29. minutě si Mané naběhl na centr Gnabryho a hlavou zvýšil už na 3:0. O šest minut později lovil Trapp míč ze sítě počtvrté, když pohlednou kombinaci zakončil do prázdné branky Musiala. Nepopulárního bůra nakonec vítěz Evropské ligy schytal ještě do přestávky, když Gnabry skóroval po přihrávce Mullera.

Po přestávce se Frankfurtu podařilo dostat míč poprvé do sítě, ale rozhodčí Jakičův gól neuznal kvůli ofsajdu. O šest minut později se už ale domácí dočkali. Randal Kono Muani agresivně napadal Neuera, který udělal chybu a přišel o míč. Hráč Frankfurtu neměl následně problém dostat míč do prázdné branky.

Na konečných 6:1 upravil v 83. minutě Musiala, který opět zakončil velmi pohlednou kombinaci hostů. Bayern tak úvod sezony vyhrál jednoznačně 6:1 a svým konkurentům vyslal jasný vzkaz, že i letos bude největším favoritem na titul.

Páteční předehrávka 1. kola Bundesligy:

Eintracht Frankfurt –⁠ Bayern Mnichov 1:6

Branky: 64. Kolo Muani – 5. Kimmich, 11. Pavard, 29. Mané (Gnabry), 35. Musiala (T. Müller), 43. Gnabry (T. Müller), 83. Musiala (Sané)