Fotbal

Šetří se už i v Bayernu. Německý velkoklub zhasíná osvětlení stadionu

Šetří se už i v Bayernu. Německý velkoklub zhasíná osvětlení stadionu
Allianz Arena v Německu - svatostánek Bayernu Mnichov Zdroj: profimedia.cz

Evropa se kvůli válce na Ukrajině obává drahých energií a nedostatku plynu. Řada zemí zavádí úsporná opatření a Německo není výjimka. Šetřit se rozhodl také velkoklub Bayern Mnichov, který zavedl několik úsporných opatření.

V Německu se kvůli obavě z nedostatku plynu začalo šetřit ve velkém. Autority podpořily úspornou strategii, která obnáší například omezení osvětlení historických budov, snížení teploty vytápění ve veřejných budovách či absenci teplé vody ve sportovních střediscích.

Podle německého deníku Bild se rozhodl šetřit i velkoklub Bayern Mnichov. Úspory se týkají hlavně jeho svatostánku, tedy Allianz Areny:

  • Ikonické červené vnější osvětlení bude zapnuté namísto šesti jen na tři hodiny po setmění.
  • Trávník bude místo plynového vytápění zahříván vzduchovými tepelnými čerpadly. Ty napájí elektřina ze solárních panelů.
  • Na všech toaletách teče pouze studená voda.
  • Firemní VIP boxy budou vytápěny pouze ve dnech, kdy jejich vlastnící návštěvu oznámili s předstihem.
  • Omezí se také klimatizace a vytápění na celém stadionu. V zimě se nebude vytápět na tak vysokou teplotu jako dříve a v létě nebudou prostory tolik klimatizovány.

"Abychom naplnili naše ambice v oblasti udržitelnosti, dlouhodobě pracujeme v různých oblastech na dalším snižování spotřeby energie. S ohledem na současnou krizi jsme tyto aktivity opět zintenzivnili," komentoval změny finanční šéf klubu Jan-Christian Dreesen. 

Související obsah

​Nová sezona Bundesligy se rozehraje už tento pátek. Úřadující mistr v prvním kole vyzve Frankfurt a vy můžete zápas sledovat na Nova Sport 3 od 20:30. Na stanici Nova Sport 4 pak můžete v sobotu sledovat Leverkusen s Patrikem Schickem a Adamem Hložkem, kteří se postaví Dortmundu. Nova Sport si letos pro fotbalové fanoušky připravil novinku k nejprestižnějším evropských soutěžím. Německou ligou bude provázet František Straka.

Nenechte si ujít premiéru Adama Hložka v dresu Leverkusenu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události