Motorsport

VIDEO: Espargaró měl ošklivou bouračku, trať opustil na nosítkách

Po letní pauze se v kategorii MotoGP opět závodí. V posledním sobotním tréninku v anglickém Silverstonu ošklivě dopadl jeden z favoritů na zisk mistrovského titulu Aleix Espargaró. Jezdec dostal v jedné ze zatáček highsider, po kterém skončil na trati. Španělský závodník se svíjel a nevypadalo to moc dobře. Nakonec opustil závodní okruh na nosítkách a následně dokulhal do zámezí.

Tohle nevypadalo vůbec dobře. Aktuálně druhý muž bodování mistrovství světa motocyklů Aleix Espargaró prožil v sobotu perné chvíle. Během čtvrtého tréninku dostal na trati v Silverstonu highsider a ocitl se s bolestivou grimasou na zemi. 

Zůstal chvíli ležet, což bylo v ten moment velmi nebezpečné. Nakonec byl odnesen na nosítkách, v zámezí pak byl podpírán. Od doktorů ale dostal zelenou, a tak se o pár minut později objevil ve druhé kvalifikaci.

Související obsah

​Nakonec si dojel pro šesté místo, ze kterého bude startovat do nedělního závodu. Hned šest závodníků překonalo traťový rekord Marca Márqueze, mezi nimi také Espargaró. Pole position si vyjel Francouz Zarco, druhý byl Viňales a třetí Jack Miller. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události